Новини / Рослинництво     12 лютого 2021 14:01

Світові ціни на зерно залишаться високими до початку 2023 року

Наразі співвідношення світових запасів пшениці до рівня споживання знаходиться на 13-річному мінімумі. Аналогічна ситуація була тільки в 2007 році

Світові ціни на зерно будуть високими в поточному і наступному роках, оскільки співвідношення запасів і прогнозованого споживання перебуває на багаторічних мінімумах. Про це заявив президент американської компанії AgResource Ден Бассі (Dan Basse). Компанія AgResource займається аналітикою і консалтингом агарарнних ринків і є постачальником інформації для міністерства сільського господарства США (USDA). Про це повідомляє Зерно Он-Лайн.

«Безумовно, ціни на зернові залишаться високими, я думаю, і в 2022 році, а також, можливо, це потягнеться і в 2023 рік. Мої дослідження припускають, що потрібно засівати будь-який вільний акр в усьому світі. І нам потрібна хороша погода», – наголосив експерт.

Фахівець звернув увагу на те, що в минулому році зернові суттєво подорожчали. Скажімо, світові ціни на пшеницю зросли на $100 за 1 тонну, на кукурудзу – на $120 за 1 тонну. Крім того, зростають ціни і на олійні культури – ціни на сою підвищилися на протягом року на $200 за 1 тонну.

ЧитайтеРішення для аграріїв: від інноваційних гербіцидів до цифрової платформи

Наразі, за прогнозом Дена Бассі, підстав для зміни цінової динаміки не вбачається і у 2021/2022 маркетинговому році ціни на американську пшеницю і кукурудзу в досягнуть найвищого значення, що потягне за собою подорожчання зерна у глобальному масштабі.

Керівник AgResource звернув увагу на те, що глибинною причиною для зростання цін є не самі об’єми валового збору та пропозиції, а співвідношення світових запасів зерна до рівня прогнозованого споживання. Для пшениці воно наразі знаходиться на 13-річному мінімумі. Аналогічна ситуація була тільки в 2007 році.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що країни Латинської Америки підвищують прогнози врожаю кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також