Новини / Рослинництво     27 жовтня 2020 13:15

Світові ціни на ріпак досягли максимальних позначок з весни 2020 року

Імпортери сподіваються на стабілізацію цін на олійні після перших поставок австралійського ріпака, який почне надходити на ринок на початку 2021 року

На минулому тижні на основних товарних біржах світу були оновлені максимуми по ф’ючерсних контрактах на окремі олійні культури. Про це повідомляє британська аграрна агенція Frontier.

Так, на торгах у Чикаго виросли контракти на соєві боби, не дивлячись на стабільний  ринок соєвого шроту. Водночас, ф’ючерси на ріпак на Парижській біржі знову зросли до контрактних максимумів, встановлених у вересні. Канадська канола добавила у ціні лише за чотири доби $25 за 1 тонну, а азіатські ринки рослинної олії продовжують рости, незважаючи на побоювання з приводу слабкості в енергетичному секторі.

Внутрішні ціни на ріпак в Великобританії, за повідомленням Frontier, за тиждень виросли на 5 фунтів стерлінгів за 1 тонну за останній тиждень і це на вражаючих 50 фунтів стерлінгів на тонні більше, ніж у березні цього року. Експерти Frontier звертають увагу на падінні рівня запасів всіх олійних культур в основних країнах-експортерах після нещодавніх великих закупівель з боку Китаю, а також на зростаюче занепокоєння з приводу посушливих погодних умов в Європі.

Читайте: Як забезпечити врожайність разом з фінансуванням і технічною підтримкою – досвід «UKRAVIT»

Трейдери, що спеціалізуються на коротких контрактах стежать за новинами про врожай в Австралії, адже Європа покладається на імпорт з цього регіону. Австралійській ріпак буде відвантажуватися на початку 2021 року і підтвердження хорошою врожайності може надати стримуючий вплив на рівень європейських цін.

Ключовою проблемою попиту на олійні в Європі, як і раніше, є Covid-19. Європейські уряди, схоже, займають особливо тверду позицію в спробах знизити рівень зараження шляхом введення додаткових обмежень і заборон. Такий сценарій став причиною різкого падіння ринку ріпаку навесні, що позначилося як на секторі біодизеля, оскільки люди менше пересувалися, так і на харчовому секторі, де ресторани, паби, готелі і точки швидкого харчування зіткнулися з повним або частковим закриттям. Тож, додатковий понижуючий вплив на ринок можуть мати і чергові обмеження, які поновлюються у країнах ЄС.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на олійні в Україні продовжують зростати внаслідок поганих погодних умов для збирання врожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також