Новини    29 грудня 2022 16:30

Свята стимулюють зростання цін на імпортні огірки в Україні

Нині огірок в Україні пропонується до продажу фактично за тими ж цінами, що й рік тому

Збільшення попиту на тепличні огірки напередодні новорічних свят, а також суттєве скорочення пропозиції цієї продукції стимулюють її подорожчання на українському ринку, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними щоденного моніторингу проєкту, лише з початку цього тижня відпускні ціни на імпортні огірки на українському ринку зросли в середньому на 10%. Сьогодні продавці готові відвантажувати якісний огірок за 55-65 грн/кг ($1,50-1,78/кг).

Такий ціновий тренд трейдери пов’язують одразу з кількома факторами. Насамперед зростання цін спровоковане подорожчанням огірка в Туреччині, яка на цей час виступає фактично єдиним постачальником цієї продукції на український ринок. Щобільше, постачання турецького огірка є досить малооб’ємним і нестабільним, що також впливає на ціни.

Нині огірок в Україні пропонується до продажу фактично за тими ж цінами, що й рік тому. Проте продавці зазначають, що зростання цін вкрай негативно впливає на темпи збуту в даному сегменті. Роздрібні мережі скоротили обсяги закупівель до мінімуму, посилаючись на вкрай низькі темпи збуту в роздріб. При цьому покупці все частіше залишаються незадоволеними якістю пропонованого огірка.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...