Новини    03 травня 2018 11:17

Суниця в Україні за тиждень подешевшала в 1,5 рази, але попит не зростає


За останній тиждень квітня ціни на українську суницю впали в 1,5 рази. Станом на 3 травня 2017 року, на гуртових ринках Південної України місцева суниця пропонується по 70-80 гривень за кілограм. Про це повідомляють аналітики сервісу «Інфо-Шувар». За їх даними, з цього тижня збирати суницю також розпочали теплиці Закарпатської області, їх ягода на гуртовому ринку у Львові сьогодні пропонується по 90-100 гривень за кілограм.

Згідно повідомленню, аналогічна тенденція сьогодні спостерігається і по імпортній ягоді, вона за тиждень теж стала дешевшою в 1,5 рази. Ягоду виробництва Іспанії та Греції на гуртових майданчиках країни продавці пропонують по 90-100 гривень за кілограм.

«Продавці на гуртових ринках жаліються на низький попит на суницю, за їх словами, торгівля не пожвавилась навіть після зниження ціни. Вже за тиждень на Півдні країни почнеться збір суниці у відкритому ґрунті, тобто, пропозиція і на ринку суттєво збільшиться і тиск на ціни посилиться», – йдеться у повідомленні.

Аналітики нагадали, що рік тому, перша суниця з відкритого ґрунту з’явилась на гуртових ринках країни лише в середині травня, тоді вона коштувала 50-60 гривень за кілограм. Але на відміну від попередніх років, в минулому сезоні мінімальних показників – 20-25 гривень за кіло ціни на суницю досягли в кінці травня , а потім почали зростати.

«За червень 2017 року ціни на суницю зросли в 2 рази, в кінці цього місяця на гуртових ринках країни ягоду можна були купити не дешевше 35-40 гривень за кілограм. Такий суттєвий стрибок цін був пов’язаний із втратою врожаю в господарствах Центральних та Західних регіонів, через заморозки в кінці травня. Втім, це не завадило українським виробникам в 2017 році експортувати 1,8 тис. тонн свіжої суниці і 2,7 тис. тонн замороженої ягоди. Свіжу українську суницю купувала Білорусь, а заморожена ягода переважно відправлялась в країни ЄС», – кажуть фахівці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...