Новини    21 лютого 2022 14:29

Суд ввів процедуру санації ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив”

На ринку компанію пов’язували з Сергієм Лісковським, а його партнером раніше називали "Федкомінвест" російського бізнесмена Олексія Федоричева

15 лютого 2022 року Госпсуд Дніпропетровської області ввів процедуру санації ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив”, повідомляє Finbalance.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” значиться Фрізе Вольфганг (Німеччина). Водночас на ринку компанію пов’язували з Сергієм Лісковським, а його партнером раніше називали “Федкомінвест” російського бізнесмена Олексія Федоричева.

Зазначається, що станом на 10 жовтня 2019 суд у межах справи №904/9932/16 про визнання банкрутом “Дніпровський завод мінеральних добрив” затвердив реєстр вимог кредиторів до підприємства, включивши в нього в т.ч. вимоги “ВТБ Банку” на 1,22 млрд грн (як забезпечені).

Додається, що Госпсуд Дніпропетровської області відхилив вимоги “Златобанку” на 860,8 млн грн, вказавши, що вони були пред’явлені неуповноваженою особою (за оцінками суду) — представником ФГВФО. Такий висновок суд зробив на підставі судових рішень, якими було скасовано рішення регулятора про визнання неплатоспроможним та ліквідацію “Златобанку”. Щоправда, на початку 2021 року НБУ та ФГВФО довели в судовому порядку, що саме ФГВФО здійснює ліквідацію “Златобанку”.

Натомість у грудні 2021 року представник ФГВФО — ліквідатор “Златобанку” — в межах справи №904/9932/16 знову заявив про кредиторські вимоги до “Дніпровського заводу міндобрив”. Цього разу — на 686 млн грн.

4 березня 2020 Центральний апеляційний госпсуд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів “Дніпровського заводу міндобрив” у частині черговості вимог “ВТБ Банку”, виклавши їх у такій редакції: 327,45 млн грн забезпечені заставою, 779,55 млн грн — четверта черга та 115,3 млн грн — шоста черга. В тому ж році, 3.06.2020 Госпсуд Дніпровської області визнав ТОВ “ФК “Факторинг Сістем” як правонаступника вимог “ВТБ Банку”, з огляду на те, що “Факторинг Сістем” викупив права кредитної вимоги у ФГВФО.

На початку 2020 року бенефіціаром “Факторинг Сістем” у держреєстрі був вказаний Денис Горбуненко – екс-глава Родовід Банку, який вважається близьким до Дмитра Фірташа (власника кількох заводів з виробництва міндобрив). Д. Горбуненко фігурував у т.ч. в історії з придбанням “Укртелекома” Рінатом Ахметовим. У квітні 2021 року Антимонопольний комітет надавав дозвіл Д. Горбуненку на придбання акцій банку “Січ”.

Нагадаємо, раніше АМКУ визнав групу компаній Group DF, засновником якої є Дмитро Фірташ, монополістом на ринку реалізації азотних добрив. АМКУ зафіксував факти, які можуть свідчити про зловживання Group DF монопольним становищем.

Landlord раніше повідомляв про те, чому українським добривам важко конкурувати з імпортними. Свою точку зору висловив Сергій Москаленко, генеральний директор ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” під час зборів Союзу хіміків України.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...