Новини / Фінанси     21 червня 2019 11:08

Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Реальний потенціал для зростання та стійка прибутковість – такі висновки щодо перспектив розвитку МХП оприлюднило впливове міжнародне агентство Fitch Ratings. Експерти прогнозують підвищення рейтингу компанії за рахунок купівлі Perutnina Ptuj та розширення птахофабрики у Вінниці.

Про це у своєму оновленому звіті повідомляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Аналітики визнали незмінним раніше прогнозований для МХП стабільний рейтинг «В» (в іноземній та національній валюті). Це означає впевненість у перспективах розвитку агрохолдингу, а також наявність реального потенціалу для його зростання.

Більше того, експерти Fitch припускають у доступному для огляду майбутньому підвищення рейтингу МХП до рівня «В+». Як зазначено в повідомленні рейтингового агентства, цьому сприяє політика диверсифікації агробізнесу: будівництво другої лінії на птахофабриці у Вінниці, купівля словенської компанії Perutnina Ptuj (виробництво та переробка курятини і м’яса індички).

Читайте: Великі премії на високоолеїновий соняшник спричинили дефіцит насіння – Луїс Карлос Алонсо

За прогнозами, друга черга на Вінницькій птахофабриці дасть можливість до 2022 р. наростити обсяги виробництва курятини на 48%.

Очікується, що саме Perutnina Ptuj у поточному році формуватиме близько 7% EBITDA (обсяг прибутку компанії до вирахування витрат і податків) МХП. А це дозволить агрохолдингу отримувати 2/3 виручки в іноземній валюті.

Аналітики впевнені, що таке масштабне розширення діяльності та збільшення активів «Миронівського хлібопродукту» гарантує стабільність валютних надходжень для обслуговування його боргу як мінімум у найближчі два роки.

Крім того, згідно з прогнозом Fitch Ratings, у 2019 і 2020 р. МХП продемонструє стійку прибутковість (на рівні 23,5% і 24,5% відповідно). До 2022 р. загальна виручка МХП виросте до $2,2 млрд (для порівняння, у 2018 р. вона становила $1,56 млрд). Рентабельність поліпшиться з 23,4% (на цей час) до 25,8% у 2022 р. Експортна виручка зросте до 68% у 2021 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що МХП завершив купівлю 90,69% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj, виплативши готівкою 221 млн євро. У подальшому агрохолдинг планує стати 100% власником Perutnina Ptuj – уже в цьому році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також