Новини    17 листопада 2021 12:01

Стефанчук підписав закон про розширення можливостей кредитування аграріїв

Це один із найважливіших законів у пакеті земельної реформи

Новообраний голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон №3205-2 “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”. За словами чиновника, це один із найважливіших законів у пакеті земельної реформи.

Метою закону є надання держгарантій на кредити для малих і середніх суб’єктів підприємництва, враховуючи фермерські господарства.

Закон передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами. У закон закладено наступний капітал фонду – 3 млрд грн. Поки що загальна дозволена сума на фінансування – 24 млрд грн. 

Держава допомагатиме фермерам, які володіють угіддями до 500 га. Тобто фактично малим та середнім господарствам, що раніше майже не фінансувалися банківським сектором. Це спростить конкуренцію з великими гравцями агроринку та холдингами з багаторічною історією. 

Для забезпечення прозорості та підвищення ефективності діяльності Фонду діятимуть наступні запобіжники:

  • Фонд надає гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу;
  • Фонд надає гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років.

Раніше Landlord повідомляв, що агровиробники освоїли 75,2% дотацій часткової компенсації відсотків за користування кредитами. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...