Новини / Ринок землі     25 січня 2022 18:16

Стартова вартість земельних ділянок на аукціонах Прозорро перевищила мільярд

Стартова вартість лотів з оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині

Стартова вартість всіх земельних ділянок, виставлених на аукціони у системі “Прозорро.Продажі”, становить понад 1 млрд грн. Про це повідомляє міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у Telegram.

“Менше ніж за 4 місяці від старту земельних аукціонів у системі Прозорро.Продажі стартова вартість земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн! А органи місцевого самоврядування за ці 112 днів уже заробили до бюджетів різних рівні понад чверть мільярда гривень! Усе це – завдяки змінам, які дала можливість реалізувати земельна реформа”, – йдеться в повідомленні.

Наразі в системі опубліковано 3244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціони з оренди – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення.

П’ять областів-лідерів за стартовою вартістю лотів:

  1. Львівська,
  2. Київська,
  3. Закарпатська,
  4. Одеська,
  5. Харківська.

Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож ідеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі).

А стартова вартість лотів з оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині. У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. Втім у деяких регіонах він може дорівнювати й 1000 %.

Прозорро.Продажі активно користуються не лише державні органи влади, але й приватні особи-організатори, адже система гарантує повну безпеку, захищеність даних, прозорість, плюс статистика вище підтверджує, що це очевидно вигідний фінансовий інструмент.

Сьогодні зроблено ще один крок назустріч до повної прозорості даних у цій системі: запущено окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками за земельними аукціонами. Відтепер можна самостійно відстежувати та порівнювати за необхідними періодами, в розрізі регіонів та в цілому по всій Україні:

  • кількість оголошених та проведених земельних аукціонів окремо за орендою, продажем та разом,
  • площу виставлених в системі ділянок та їхнє призначення,
  • хто саме оголошує торги,
  • скільки учасників та за яку з ділянок змагалися,
  • які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.

“Територіальні громади можуть особисто переконатися, наскільки успішно заробляють додаткові кошти їхні колеги від, наприклад, вигідної здачі землі в оренду та брати з них приклад. Земельна реформа – живий організм, який активно розвивається та вдосконалюється. Для нашої команди важливо, щоб вона розвивалася максимально прозоро, а всі учасники ринку землі відчували його 100% надійність та безпечність”, – йдеться в повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що акції найбільших українських агрохолдингів знизилися до 17%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також