Новини / Трейдинг     14 грудня 2018 17:15

США підтверджують купівлю Китаєм сої, але розмір розчаровує

У США оголосили про приватні продажі 1,13 млн т сої до Китаю. Проте трейдери заявляють, що додаткові закупки найбільшим світовим імпортером сої ще не здійснилися.

Про це повідомляє Reuters.

Незважаючи на те, що президент США Дональд Трамп у вівторок оголосив, що Китай купує «величезну кількість» соєвих бобів США, продажу великих обсягів поки не зафіксовано.

Читайте: Торгова війна: Китай нарощує виробництво сої

Мільйон тонн – це чудовий крок, проте має бути набагато більше, особливо якщо врахувати, що в попередні роки США продали Китаю 30–35 млн т, – заявив заступник секретаріату USDA (Міністерство сільського господарства США) Steve Censky.

Американські фермери та зернотрейдери розчаровані, оскільки вони покладали великі надії на збільшення продажів, очікуючи підняття ціни на сою на світовому ринку, а також на те, що їм вдасться ліквідувати величезний надлишок продукції, який утворився внаслідок торгової війни між Китаєм і США.

Закупівлі, які, на думку трейдерів, були зроблені державними компаніями в Китаї, розглядають як докази того, що Пекін хоче продемонструвати виконання зобов’язань, про які домовилися лідери держав Трамп та Сі 1 грудня.

Як Landlord повідомляв раніше, торгову війну між США і Китаєм призупинено на 90 днів: Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін прийняли рішення не вводити нових взаємних торгових мит після 1 січня 2019 р.

Читайте також