Новини / Політика     21 листопада 2019 15:08

США–Китай: торговельні переговори ускладнюються – Reuters

Завершення першої фази торговельної угоди між США і Китаєм може перенестися на наступний рік. Торгові експерти та особи, наближені до Білого дому, заявляють, що Пекін наполягає на більш масштабних відмовах від тарифів, а адміністрація Трампа посилює свої вимоги.

Про це повідомляє Reuters.

Раніше президент Дональд Трамп та міністр фінансів США Стівен Мнучін заявляли, що першу фазу торговельної угоди між США та Китаєм може бути ухвалено за 5 тижнів. Через трохи більше як 5 тижнів угода все ще залишається невловимою, і переговори можуть ускладнюватися, як повідомили цього тижня експерти.

У середу, 20 листопада, на запитання журналістів про стан переговорів з Китаєм Трамп відповів:

«Я не думаю, що вони піднімаються до рівня, який я хочу».

За інформацією Bloomberg, віце-прем’єр-міністр Китаю Лю Він, головний переговорник з боку КНР, сказав, що він «обережно оптимістичний» щодо укладення першої фази угоди, і водночас зізнався, що він «розгублений» щодо вимог США.

Читайте: Виробники зерна в Канаді на межі колапсу – триденний страйк на залізниці

Чиновники Пекіна припустили, що президент Китаю Сі Цзіньпін і Дональд Трамп можуть підписати угоду на початку грудня.

Деякі експерти заявили, що слід спостерігати за подіями 15 грудня, коли тарифи США на китайські товари на суму близько $156 млрд набудуть чинності, включаючи товари для подарунків на свято, такі як електроніка та різдвяні прикраси.

Якщо переговори дійсно пройдуть успішно, це підвищення буде призупинено. Якщо ні, то США впровадять підвищені мита, і це призведе до перенесення гри на наступний рік.

Landlord раніше повідомляв про те, що Китай готовий придбати продукції американських фермерів на $20 млрд.

Читайте також

Матеріали по темі