Новини / Аналітика     26 лютого 2019 18:00

США і Китай тримають світ у напрузі. Economist назвав головні ризики для світової економіки

Експерти британського журналу The Economist попереджають, що сповільнення темпів зростання світової економіки у 2019 р. може виявитися ще більшим за прогнозовані 2,8%. Найбільшою загрозою при цьому вважають ризик переростання конфлікту між США і Китаєм в повномасштабну торгову війну.

Про це повідомляє rbc.ru.

The Economist склав рейтинг загроз для світової економіки у 2019 році. На перших позиціях – посилення напруги між США та Китаєм; можлива рецесія економіки США через великі борги американських компаній; масштабна криза на ринках, що розвиваються; початок затяжної кризи в Китаї.

Торгові війни – основна загроза

Протистояння США – Китай

Ризик переростання конфлікту між США і Китаєм в повномасштабну торгову війну експерти The Economist назвали помірним, проте зазначають, що реалізація такого результату призведе до вкрай тяжких наслідків.

Читайте: У Південному Судані гостра нестача продовольства: 7 млн населення лишилося без зернових, води і продуктів харчування

На чинних переговорах між Пекіном і Вашингтоном досягнуто певного прогресу в розумінні між країнами. Проте навіть у разі укладення угоди ризики ескалації конфлікту збережуться, оскільки ніщо не зможе примусити Китай до такого реформування торговельного балансу, якого прагнуть США.

Інші конфлікти

Існує ризик загострення торгових конфліктів на інших фронтах, що матиме такі наслідки:
скорочення обсягів глобальної торгівлі → зростання інфляції → посилення негативних настроїв у ділових колах + негативних настроїв споживачів → глобальне зменшення економічного зростання.

Експерти відзначають, що приводом для запуску ризикового сценарію може стати введення деякими країнами масштабних імпортних мит і субсидування місцевих виробників для боротьби з міжнародним протекціонізмом.

Landlord раніше повідомляв про те, що рейтинг найбільших небезпек для людства очолили зміни клімату. Такі результати опитування 1500 людей із 26 країн світу, проведеного американським науково-дослідним центром PRC.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також