Новини    05 серпня 2020 14:05

Споживання біодизелю у ЄС за 10 років скоротиться на 1,7 млрд літрів

Протягом наступного десятиріччя очікується зменшення політичної підтримки ринку біопалива. Зростати споживання буде тільки у країнах, що розвиваються

Протягом наступного десятиріччя (2020-2029 рр.) очікується зменшення політичної підтримки ринку біопалива в світі. Такий висновок випливає з прогнозу Організації економічного співробітництва та розвитку і Світової продовольчої організації. Більшість біопалива й надалі виготовлятиметься з сільгоспсировини, і лише в середині наступного десятиріччя можна очікувати на нові технології його виробництва. Про це повідомляє асоціація Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Зокрема, у наступні 10 років у розвинених країнах значно скоротиться споживання біодизелю. Важливо відмітити, що використання біопалива в порівнянні зі звичайним пальним не призводить до значного зменшення викидів вуглекислого газу. Тим самим, це ставить під питання доцільність виробництва біопалива, як можливого замінника пального.

Не зважаючи на зменшення підтримки цієї галузі, ЄС і надалі буде лідером з виробництва біодизелю в світі, але його частка зменшиться з 34% до 28%. Споживання етанолу збільшиться на 0,1 млрд л і на кінець наступної декади становитиме 6,5 млрд л, в той час коли споживання біодизелю  зменшиться на 1,7 млрд літрів до рівня 14,3 млрд літрів.

Читайте: Вибух у Бейруті знищив майже всі ліванські запаси зерна 

Навпаки, у країнах, що розвиваються, виробництво біопалива буде зростати. Зокрема, в Бразилії, Індонезії, Аргентині та Індії збільшення використання біопалива буде пов’язано з регуляторними ініціативами.Найбільший приріст споживання та виробництва біоетанолу в світі очікується в Бразилії. На кінець наступної декади Бразилія буде виробляти 39 млрд л етанолу, що майже на 8,3% більше, ніж було в 2019 році (36 млрд л). Очікується, що споживання в країні збільшиться на 6 млрд літрів і досягне позначки 38 млрд л.

«В Україні з біопалива виробляється та використовується лише біоетанол. За прогнозами, в наступні 10 років виробництво біоетанолу зросте на 20% – до 471 млн л. Біоетанол на АЗС продається переважно в суміші з бензином та позначається маркою «Е» або «Еко». Згідно положень зареєстрованого законопроекту № 2471, станом на 1 січня 2025 року частка рідкого біопалива в загальному річному обсязі продажу бензину має становити не менше 6,9%», – розповів Іван Колодяжний, аналітик УКАБ.

Зважаючи на загальносвітові тренди та перспективи галузі, подальший розвиток біопалива в Україні залишається під питанням, зауважують в УКАБ.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що держгеокадастр обіцяє значно спростити процедуру оформлення земельної документації.

Фото: DW

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...