Новини    26 вересня 2017 15:07

Споживання високоолеїнової олії щороку зростає на 10%


У світі нині спостерігається зниження виробництва високоолеїнової олії. Приміром, падає її виробництво в Угорщині, Румунії, Франції, Іспанії, Аргентині й Україні.

«При все ще відносно низькій питомій вазі у загальній площі соняшнику, площа високоолеїнового соняшника в Причорноморському регіоні має великий потенціал зростання», – йдеться у доповіді Юлії Іваницької, аналітика АПК-Інформ. Дослідження «Досягнення експортного ринку високоолеїнової олії в Україні» вона представила на Третій міжнародній конференції «Високоолеїновий ринок. Від ніші до сегменту».

У Європі нині продовжується процес заміщення транс-жирів або пальмової олії високоолеїновою олією як кориснішою для здоров’я. До цієї тенденції долучається й Азія. Як свідчить статистика, щороку споживання соняшникової олії з високим вмістом олеїнової кислоти у світі зростає на 7-10%. При цьому зростає доля ринку фасованої олії.

У топі українських підприємств-експортерів високоолеїнової олії  – компанії ViOil (25% експорту), ADM Ukraine (17%), Allseeds Black Sea (15%), Bunge (14%). Разом вони становлять 70% вітчизняного експортного ринку високоолеїнової олії.

Утім, низька ціна за вирощування високоолеїнового соняшника у поточному сезоні спровокує зменшення посівних площ під культурою. Вони скоротяться на 23%, до 200 000 га. Водночас виробництво соняшникової олії з високим вмістом олеїнової кислоти прогнозується на рівні 180 000 тонн проти рекордних 226 000 тонн у попередньому сезоні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...