Новини / Політика     10 червня 2020 10:07

СОТ збилась зі шляху – Хесус Сеад

Мексиканський кандидат на пост генерального директора СОТ звинуватив організацію у відірваності від реалій сучасного світу

СОТ матиме нового керманича вже цього серпня. У травні діючий генеральний директор СОТ Роберто Азеведо оголосив про свою дострокову відставку – на рік раніше закінчення каденції.

Як повідомляє агентство Reuters, свого кандидата на пост генерального директора Світової організації торгівлі висуває Мексика. Ним став Хесус Сеад, ветеран глобальної торгівлі, який стояв біля витоків СОТ в Женеві. Останнім часом Сеад керував групою переговорників від мексиканського уряду в процесі створення нової північноамериканської торгової угоди USMCA, що вступить в силу в липні цього року замість нині діючої NAFTA.

«Після 25 років бездіяльності в розробці правил СОТ збилася зі шляху», – заявив Сеад. Існуючи правила не відображають реальність глобальних ланцюжків постачань, технологічні зміни, перетворення Азії в центр торгівлі, трудові і екологічні проблем, які є ключовими для сучасних торгових угод.

Остання спроба СОТ провести всеосяжний перегляд домовленостей (Дохійський раунд), зазнала краху у 2015 році після перемовин довжиною в 14 років. Це в черговий раз продемонструвало труднощі з узгодженням торгових протиріч між країнами-учасницями.

Читайте: Плюс 11% врожайності соняшника за 80 грн/га

Наступний глава СОТ зіткнеться з торговою напруженістю між США і Китаєм і посиленням протекціонізму на тлі пандемії COVID-19. Однак, 73-річний Хесус Сеад впевнений, що існують величезні можливості для модернізації глобальної торговельної системи, якою управляє СОТ.

У короткостроковій перспективі, за словами мексиканського кандидата, СОТ повинна допомогти оживити світову економіку після пандемії коронавірусу. У середньостроковій перспективі майбутній керманич хоче скласти «книгу доброї практики», за допомогою якої можна буде легко знаходити відповіді на основні глобальні виклики в майбутньому.

Що стосується торгового конфлікту між США і Китаєм, то Сеад вважає, що спірні питання між двома державами можуть бути розв’язані шляхом переговорів, включаючи строкову реформу апеляційної системи вирішення спорів та пошук відповідей на питання, чи повинні країни мати можливість самостійно класифікувати себе такими, що розвиваються.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Дональд Трамп скасував екологічні дозволи при будівництві енергетичних та інфраструктурних об’єктів.

Фото: Reuters

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також