Новини    08 грудня 2022 10:10

Соратник Путіна захопив землі трьох українських агрохолдингів на окупованій території


Російська фірма “Агрокомплекс імені Ткачова”‎ захопила понад 160 000 га земель сільськогосподарського призначення на території України, які Росія окупувала після 24 лютого 2022 року.

Про це пише The Wall Street Journal.

Найбільше постраждав агрохолдинг Агротон, землі якого розташовані в Луганській області. У нього на користь російської компанії відібрали близько 100 000 га землі. Також Агрокомплекс захопив приблизно 40 000 га землі холдингу HarvEast і ще 20 000 га Нібулону.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Основним акціонером російського Агрокомплексу ім. Ткачова‎ є колишній міністр сільського господарства Росії Олександр Ткачов. Компанія має ім’я його батька Миколи. Основний бізнес родини Ткачова розміщено у Краснодарському краї Росії, але в червні 2022 року він також придбав активи кримського агрохолдингу “Дружба народів“, який до 2017 року належав українському холдингу “МХП“.

WSJ називає Ткачова членом російської бізнесової та політичної еліти, близьким соратником Володимира Путіна.

Як губернатор Краснодарського краю, свого часу Ткачов брав активну участь у підготовці Росії до проведення зимової Олімпіади 2014 року. Після цього його перевели на роботу до Москви, де він до 2018 року обіймав посаду міністра сільського господарства.

Він був одним із перших, хто висловив підтримку російському окупаційному керівництву Криму 2014 року. Пізніше був нагороджений за це медаллю “За звільнення Криму”.

Нагадаємо, судна, пов’язані з найбільшим російським зернотрейдером, відправили тисячі тонн вкраденого українського зерна світовим покупцям, використовуючи складну систему фідерних суден і плавучих кранів. Відповідно до корпоративних та юридичних документів, ці судна пов’язані з компаніями, контрольованими російським бізнесменом, який володіє ТОВ “Торговий дім РІФ”, найбільшим експортером зерна в рф та великим гравцем на світових ринках зерна.

рф продовжує вивозити зернові запаси в Крим. Україна звертатиметься до міжнародних установ з вимогою компенсації збитків.

СБУ повідомила про підозру капітанам суден “Матрос Позиніч” і “Міхаіл Ненашев”, якими російські окупанти вивозили через Крим крадене українське зерно.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...