Новини    07 грудня 2022 11:05

РФ вивозить вкрадене з України зерно використовуючи фідерні судна і плавучі крани – розслідування


Судна, пов’язані з найбільшим російським зернотрейдером, відправили тисячі тонн вкраденого українського зерна світовим покупцям, використовуючи складну систему фідерних суден і плавучих кранів.

Про це йдеться в розслідуванні The Wall Street Journal.

Відповідно до корпоративних та юридичних документів, ці судна пов’язані з компаніями, контрольованими російським бізнесменом, який володіє ТОВ “Торговий дім РІФ”, найбільшим експортером зерна в рф та великим гравцем на світових ринках зерна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з розслідуванням, переміщення вкраденого українського зерна з Криму до світових покупців відбувається наступним чином – флот малих суден переправляє контрабандне зерно, як правило, з кримського порту Севастополя на більші вантажні судна, які чекають у морі, там вантажі перевантажуються за допомогою суден, обладнаних кранами. Потім ці більші судна вирушають в плавання до портів призначення.

Такі морські перевезення можуть приховати справжнє походження вантажів з суден, яких покупці могли б уникати, якби підозрювали, що зерно прибуло з окупованої росією східної України.

Трансфери дозволяють уникнути заходу в Севастополь великих суден, які легко розпізнати в порту або по супутникових знімках. Іноді вкрадене українське зерно змішують із російським, щоб ще більше приховати походження вантажу.

“Це відмивання пшениці”, – сказав керівник стамбульської компанії Bosphorus Observer, незалежної консалтингової фірми з відстеження суден Йорук Ісік. – “Воно дуже ускладнило відстеження”.

Таким чином лише у серпні поточного року з севастопольського порту в окупованому росією Криму було відправлено 115 тис. тонн зерна, вивезеного з тимчасово окупованих українських територій.

Нагадаємо, 27 липня у ліванський порт Тріполі зайшло сирійське судно, завантажене у Феодосії українським краденим зерном.

Вкрадене в Україні зерно Росія оформляє як товар із квазіреспубліки “ДНР”.

рф продовжує вивозити зернові запаси в Крим. Україна звертатиметься до міжнародних установ з вимогою компенсації збитків.

СБУ повідомила про підозру капітанам суден “Матрос Позиніч” і “Міхаіл Ненашев”, якими російські окупанти вивозили через Крим крадене українське зерно.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...