Новини / Політика     28 березня 2022 16:13

Сольський назвав основні завдання на посаді міністра агрополітики

Україна та інші країни Чорноморського басейну обмежені в експорті

Щоб не сталася глобальна продовольча криза, потрібно припинити війну в Україні. Наразі наша держава обмежена в експорті зернових. Про це заявив в ефірі телемарафону на українських каналах новопризначений міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає agronews.

“Україна та інші країни Чорноморського басейну обмежені в експорті. Це великі гравці… Багато країн світу орієнтувалися на Україну, на наші врожаї, оскільки це напряму впливало на те, скільки вони платять за продукцію”, – сказав Сольський.

Зазначається, що ціни на зернові, а відповідно й на всі інші продукти в світі, дуже високі. Вони, напевно, найбільші за історію. Приблизно вдвічі більші на основні зернові, ніж у цей період рік тому. І якщо ця ситуація поглибиться та затягнеться в Україні, то очевидно, що вони й далі будуть дорожчати.

За словами міністра, вихід у цій ситуації один – припинення війни в нашій державі. Поки ж потрібно налагодити можливості продажу сільськогосподарської продукції через західні країни.

Сольський уточнив, що проведення посівної кампанії в Україні та налагодження логістики експорту зерна з нашої держави є його ключовими завданнями на посаді міністра.

Він поінформував, що в Україні зараз є запаси зерна, які були передбачені на експорт, на приблизно $7,5 млрд. Водночас експорт через порти наразі неможливий.

“Порти обмежені. Ми раніше на місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції (і зерна, і переробки) через порти. Зараз це тільки декілька сотень тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні. Тому що це гроші для аграріїв”, – пояснив Сольський.

Він підтвердив, що були випадки викрадення ворогом суден із зерном, як-от у тимчасово захопленому російськими військами Бердянську. Проте подібна ситуація, за словами міністра, не є критичною.

Нагадаємо, 23 березня Верховна рада України звільнила Романа Лещенка з посади міністра аграрної політики та продовольства. На його місце призначено Миколу Сольського. Раніше він обіймав посаду голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також