Новини / Рослинництво     11 квітня 2019 10:20

Солодка органіка: в Україні презентували перший екологічно чистий цукор

Наступна презетація – у Китаї, де Україна на виставці «БіоФах» вперше представить Національний павільйон.

10 квітня у Києві презентували перший органічний сертифікований український цукор. Світлини з події розміщені на сторінці виробника – ТОВ «Дедденс Агро» у Фейсбук.

«Презентація органічного цукру!!! Єдиний в Україні! Ми перші це зробили», – йдеться на сторінці виробника.

Про подію повідомило й Мінагрополітики на своєму порталі. Так, в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева назвала презентацію «знаковою подією».

«Ми маємо перший органічний цукор в нашій державі. Я була, фактично, свідком зародження цієї ідеї. Лише 10 років тому почали з’являтись на полицях наших магазинів перші вітчизняні органічні продукти, а вже сьогодні ми спостерігаємо динамічний розвиток органічного виробництва на внутрішньому ринку», – наголосила Ольга Трофімцева.

ТОВ «Дедденс Агро» та їхні колеги ТОВ «Ріттер Біо Агро» єдині в Україні займаються вирощуванням цукрових буряків за органічними технологіями, з них і отримано перший органічний цукор. Керує обома підприємствами Віктор Щербачук. Посіви органічного буряка – у Гощанському районі на Рівненщині. Вперше їх переробили на цукор на Гнідавському цукровому заводі в 2017 році. У 2018 році під органічний буряк було відведено 247 га землі.

Читайте: Без добрив та ЗЗР: на Рівненщині успішно вирощують органічний цукровий буряк

Україна тільки-но розпочала виробництво органічного цукру, проте він вже користується попитом на європейському ринку, зазначають в Мінагрополітики. У відомстві сподіваються, що цей вид продукції з України в майбутньому має завоювати й світовий ринок.

Органічний цукор з України у лютому вже презентували на міжнародній виставці «БіоФах».  У ході виставки відбувся й аукціон, і право купити перші 850 тонн виборола компанія з Нідерландів. Тепер Україна представить органічний цукор на виставці «БіоФах» у Китаї, де буде вперше представлено Національний павільйон.

За даними Мінагрополітики, на сьогодні Україна входить до 20 найбільших виробників конвенційного цукру в світі та є одним з 10 найбільших експортерів за результатами 2018 року. Сума експорту такої продукції за минулий рік склала 217 млн доларів США.

Раніше Landlord розповідав про подробиці виробництва першого органічного цукру, отриманого в Україні: плантації буряка тричі сапали вручну.

Читайте також

Матеріали по темі