Новини / Клімат     16 січня 2021 11:25

Сніговий покрив на українських полях становить 2-13 см

Висота снігового покриву на значній частині територій Центральної та Південної України не перевищує 2-3 см, а місцями снігу не випало взагалі

Висота снігового покриву в Україні станом на 15 січня становила 2-13 см у залежності від регіону. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

На частині території, зокрема у Центральній, Південній та Західній Україні, снігу випало лише 1-3 см, що є недостатнім з огляду на низькі нічні температури повітря, що встановилися у цих регіонах. Місцями, за даними синоптиків, сніговий покрив або не встановився взагалі, або його висота становить менше 1 см.

При цьому, як повідомили у гідрометеорологічному центрі, у найближчі три доби очікується дуже холодна погода з температурою вночі 14-20° морозу, а у північних і східних областях подекуди 22-24° морозу

Денні температури в Україні у цей період прогнозуються також відчутно низькими – 10-16° морозу, а на Закарпатті та у південних областях – до 5-11° морозу.

ЧитайтеЯвище Ла-Нінья не буде мати суттєвого впливу на клімат – звіт ВМО

При цьому невеликий сніг може пройти 16-17 січня у західних областях і на Лівобережжі, а 18 січня – на сході країни. На решті території опадів не передбачається.

Таким чином, на частині території України озимі посіви можуть бути пошкоджені внаслідок недостатнього снігового покриву за низьких нічних температур повітря. Але, як прогнозують в Українському гідрометеорологічному центрі, підвищення температури очікується, починаючи вже з середи 20 січня, а наприкінці наступного тижня в Україні взагалі встановляться плюсові денні температури.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери Індії протестують проти вільного ринку агропродукції.

Читайте також