Новини / Клімат     15 січня 2021 11:05

Явище Ла-Нінья не буде мати суттєвого впливу на клімат – звіт ВМО

Новий 2021 рік увійде у серію найбільш жарких років. Планета рухається до катастрофічного підвищення температури на 3-5 градусів Цельсія вже у цьому сторіччі

Річний прогноз глобальної температури повітря, який було оприлюднене у середині січня Всесвітньою метеорологічною організацією ОНН, передбачає, що наступний рік знову увійде у серію найбільш спекотних років за всю історію спостережень. Явище Ла-Нінья, яке має охолоджуючий ефект, не буде мати суттєвого значення для загального температурного фону, не дивлячись на те, що влив Ла-Нінья найбільший саме на других рік явища (воно розпочалось у 2020 році).

Крім того, у звіті зазначено, що десятиріччя, що минуле у 2020 році, було самим теплим у історії, а 2016 рік та 2020 рік стали взагалі найбільш жаркими періодами. Так, у минулому році середня глобальна температура склала 14,9 градусів тепла за шкалою Цельсія, що приблизно на 1,2 градуси вище рівнів, які реєструвалися до початку індустріальної епохи, починаючи з 1850 року.

ЧитайтеЯк стріп-тілл і точне землеробство збільшують врожайність культур

«Підтвердження висновку Всесвітньої метеорологічної організації про те, що 2020 рік був одним з найтепліших років в історії спостережень, є ще одним переконливим нагадуванням про невблаганні темпи змін клімату, які руйнують джерела існування на нашій планеті. Сьогодні ми вже є свідками безпрецедентних екстремальних погодних явищ в кожному регіоні і на всіх континентах. Ми рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 3-5 градусів Цельсія в цьому столітті. Примирення з природою – визначальна завдання 21-го століття. Це повинно бути головним пріоритетом для всіх і в усьому», – заявив сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Як зазначено у звіті, починаючи з 1980 року, кожне наступне десятиріччя було теплішим за попереднє, а парникові гази залишаються на рекордних рівнях, не дивлячись на заходи, що вживаються для скорочення їх викидів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомяв про те, що у 2020 році Україна експортувала соняшникової олії на $5,31 млрд.

Читайте також