Новини    14 січня 2021 15:29

Фермери Індії протестують проти вільного ринку агропродукції

Десятки тисяч фермерів на тракторах заблокували швидкісну автомагістраль біля Нью-Делі в знак протесту проти ініціатив уряду ввести вільний ринок реалізації сільгосппродукції та розширення площ під олійними

Індійськи фермери знову вийшли на протест. Мільйони фермерів з індійських штатів Пенджаб і Хар’яна протестують проти ініційованих урядом реформ сільського господарства. Наразі їх виштовхують на вільний ринок реалізації продукції та пропонують їм розширити площі під олійними культурами. Влада країни намагається знайти компромісний варіант, аби погасити масові протести селян. Про це повідомляє австралійське видання Grain Central.

Цікаво, що індійських фермерів закликають переключити частину своїх земель на виробництво олійних культур, головним чином за рахунок пшениці. Раніше заохочували селян до того, щоб вони віддавали перевагу зерну, а не бобовим і олійним культурам.

Внаслідок цього Індія сьогодні є другим за величиною виробником пшениці і рису в світі. Натомість зменшення площ під олійними культурами перетворило країну на найбільшого в світі імпортера олії, при цьому імпорт сягає майже 70% річної потреби – до 15 млн тонн. Харчові олії нині посідають третє місце серед статей імпорту Індії, поступаючись лише нафті та золоту.

Втім, у самій Індії олійні культури вирощуються переважно в посушливих регіонах, а не на високопродуктивних зрошуваних родовищах Пенджабу і Харьяна. Тому для переходу на їх вирощування очевидно потрібна економічна підтримка з боку уряду, який її власне і обіцяє.

Вважається, що збільшення виробництва рослинних олій призведе до скорочення імпорту, створення робочих місць у вітчизняній промисловості і збереженню цінної іноземної валюти. Це також допомогло б уряду скоротити втрати пшениці і рису, які зберігаються у старих і погано керованих державних складах по всій країні.

Читайте: Створено 235 нових гібридів кукурудзи української селекції

Нагадаємо, що перші протести в Індії розпочалися після того, як 27 вересня 2020 року були схвалені президентом країни суперечливі законопроекти. Вони спрямовані на те, щоб покласти край системі субсидованих державою оптових ринків, на яких фермери мали гарантований збут вирощеної продукції. Також законопроекти усувають корпоративні обмеження на покупку землі і накопичення основних сировинних товарів.

Уряд стверджує, що ці реформи запропоновані для того, щоб дати фермерам можливість вибирати покупців і встановлювати власну ціну на продукцію, а нова система прискорить зростання в сільськогосподарському секторі за рахунок приватних інвестицій в інфраструктуру і раціоналізацію ланцюжка поставок. Це підвищить ефективність ринку і в кінцевому підсумку призведе до підвищення цін на сировинні товари для фермерів.

Однак реформи не передбачають санкцій за невиконання договірних зобов’язань і не дозволяють фермерам вирішувати суперечки у судовому порядку, відкриваючи перспективи зловживань з боку впливових корпоративних інтересів. Саме тому фермери бояться, що нововведення віддадуть їх на поталу великому бізнесу.

Тому десятки тисяч фермерів на тракторах заблокували швидкісну автомагістраль на околиці індійської столиці Нью-Делі в знак протесту проти нових законів уряду. Чергова, ще масштабніша акція протесту відбудеться напередодні Дня Республіки Індія – 26 січня.

Фото: Grain Central

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...