Новини / Думки     24 жовтня 2019 10:48

Скасування ПДВ з експорту зернових підриває довіру до влади – Юрій Кормишкін

Наміри Уряду скоротити підтримку АПК у держбюджеті-2020 ударять по дрібному й середньому виробнику. Необхідна навпаки ще більша державна підтримка фермерів, вважає голова профільної комісії Миколаївської обласної ради.

Про це повідомляє АгроПівдень.

В Уряді активно обговорюють наміри суттєво скоротити програми державної підтримки агропромислового комплексу у Державному бюджеті на наступний рік. Однак, це може призвести до втрати довіри аграріїв до влади, а також послабить позиції дрібних та середніх виробників, вважає Юрій Кормишкін, голова комісії Миколаївської обласної ради з питань АПК.

За повідомленням Всеукраїнської аграрної ради, до проєкту держбюджету-2020 внесли правку, яка передбачає скасування відшкодування ПДВ за експорту зернових і технічних культур. Громадські активісти вважають: такі наміри урядовців загрожують зниженням ціни на продукцію і, відповідно, великими збитками для малого та середнього сільгоспвиробника.

«Натомість, представники влади, керуючись нав’язливою ідеєю якнайшвидшого запуску земельного ринку, вважають за потрібне спрямувати більшу кількість коштів на відсоткову компенсацію за придбання землі у разі скасування мораторію. Що хочеться сказати з цього приводу? Скорочення держпідтримки, в першу чергу, дуже відчують на собі середні та малі фермери, які на сьогоднішній день суттєво забезпечують загальнодержавну скарбничку», стверджує Юрій  Кормишкін.

В Україні аграрії здатна забезпечують значну частину економіки країни, наголошує депутат облрали. «Але в сьогоднішніх реаліях їм досить важко існувати, а держава позбавляє їх можливості нормального подальшого розвитку. Є ризик, що такі дії з боку держави в черговий раз сильно підірвуть довіру до неї з боку аграріїв», – говорить Ю.Кормишкін.

Читайте: Фермери не можуть отримати держдотації: Ірина Паламар вимагає дій від чиновників

Голова комісії Миколаївської облради з питань АПК переконаний: необхідно навпаки спрямувати більше державних коштів  на підтримку на малих та середніх фермерів, забезпечити їм умови роботи «без палиць у колеса» та заохочувати працювати в своїй країні. «Сподіваюсь, що влада почує заклик громадян, селян, простих фермерів», – додав Юрій Кормишкін.

Видання зауважує: вже сьогодні влада хоче зменшити підтримку аграріїв у бюджеті на нинішній 2019 рік, скоротивши її на понад 780 млн грн (на 13,2%). У парламенті у першому читанні ухвалено відповідний законопроект.

Зокрема, зменшились видатки на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств – до 465 млн грн (на 335 млн або 41,9%); на державну підтримку галузі тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури – до 2,93 млрд грн (на 570 млн або 16,3%); фінансову підтримку сільгосптоваровиробників – до 681,79 млн грн (на 200 млн або 22,7%).

Окрім того, проєктом бюджету передбачено лише відшкодування відсотків за кредитами на придбання землі. Усі інші види підтримки, хоча вони й передбачені окремим законом, не фінансуватимуться.

Landlord раніше повідомляв про причини, з яких підтримку аграріїв з держбюджету скоротили.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також