Новини / Кейси     25 листопада 2019 12:11

Сімейний бізнес: як родина біологів заснувала крафтову виноробню на Миколаївщині ФОТО

Історія сімейної виноробні «Сливино» тільки починається: її засновники мають в активі виноградник всього на 500 кущів, проте вже заклали 6 га нових насаджень. У 2018 році підприємці отримали ліцензію на виробництво для крафтових виноробів і наразі реалізують свій масштабний бізнес-план.

Про це повідомляє Економічна правда.

Історія заснування виноробні

Свій бізнес сім’я Молчанових, гідробіологів за фахом, розпочала з виробництва і продажу бутельованої води. Вони й досі залишаються лідером у цій галузі на Миколаївщині. Поблизу підприємства були вільні 2 га землі, на яких після невдалих спроб з вирощування ожини підприємці вирішили у 2012 році посадити виноград.

Читайте: Молоді італійці мріють стати фермерами: як в Італії вдається залучати молодь в агро

«Це була експериментальна ділянка. У 2012 році ми висадили каберне, одеський чорний, шардоне, сухолиманський, піно грі, піно нуар, сапераві, ркацителі. У 2016 році вперше зробили вино з молодого винограду», – згадує Георгій Молчанов.

Власну виноробню родина почала зводити у 2014-му, після Революції гідності, вирішивши, що варто «почати будувати щось своє в Україні». Якраз на той час їхній виноградник уже почав плодоносити.

На виноробство надихнула Молчанових історія Анатолія Бредіхіна, який мав плантації винограду за 10 км від них. Він був першопрохідцем у виноробній галузі в цьому регіоні. Бредіхін у 1876 році заклав виноградник та заснував на Горобчанській косі на узбережжі Південного Бугу виноробню, яка стала найбільшим винним шато на той час. Сьогодні шато Бредіхіна зруйноване і не підлягає відновленню.

Тож не випадково збудована Молчановими виноробня «Сливино» відповідає стилю ХІХ століття, а одне з її вин має назву «Скарби Бредіхіна».

Як організували виноробний бізнес

Перший урожай з виноградника Молчанових з’їли шпаки. Після цього господарі встановили сигналізацію: з 6 ранку транслюють запис криків диких птахів, щоб відлякувати шпаків. Тепер збирають з куща винограду в середньому від 5 до 15 кг ягід.

За рік підприємство виробляє близько 3 т вина. Наростити потужність планують за 5 років, коли почнуть плодоносити нові насадження.

Процес виготовлення вина на «Сливино» ручний. Із механізмів є подрібнювач і прес. Виноградне сусло настоюється і освітлюється в нержавіючих ємкостях, у них же знімають і дріжджовий осад. Далі вино переливають у дерев’яні бочки, зберігають у погребі, після чого розливають у пляшки.

«Сливино» першою у 2018 році отримала ліцензію для крафтових виноробів за спрощеною процедурою (щоб оформити ліцензію, сьогодні потрібно 5 документів, 30 днів і 780 грн щороку). Реалізують продукцію на виноробні або через сайт.

«Ми ще не вийшли з аматорства, та будемо рухатися до професійного виноробства», –  говорить Михайло Молчанов, батько Георгія.

Агротуризм

Один із напрямків бізнес-плану господарства Молчанових – розвиток агротуризму.

На «Сливино» проводять винні дегустації. Винороби вже прийняли 10 дегустаційних груп з Миколаєва, Одеси та Херсона. У перспективі підприємці планують збудувати готель для туристів. Наразі завершують ремонт альтанки для дегустацій на 50 місць.

За висловом Георгія Молчанова, крафтове виноробство в Україні «переживає лише добу Просвітництва»: українські виробники тільки «тренуються працювати в легальному полі».

Landlord раніше повідомляв про те, як перекладач створив овечу ферму на Прикарпатті.

Фото: Таїсії Кузової (Економічна правда).

Читайте також