Новини / Аналітика     29 травня 2019 17:02

Сімейні фермерські господарства виробляють 80% продовольства у світі. 8 промовистих фактів від ФАО

Щоб розкрити потенціал малого фермерства, ООН оголосила сьогодні початок проведення Десятиліття сімейних фермерських господарств. Сімейні ферми є ключовими факторами сталого розвитку, вони становлять понад 90% усіх господарств у світі і виробляють 80% глобального продовольства.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Сімейні фермерські господарства виробляють велику частину продуктів харчування як у розвинених країнах, так і в тих, що розвиваються. Важливість їх у викоріненні голоду на планеті складно переоцінити. Вони зберігають і відновлюють біорізноманіття та екосистеми і використовують виробничі методи, які можуть допомогти запобігти негативним наслідкам зміни клімату.

Читайте: Поєднання агротехнологій та сучасної техніки: як румунський фермер отримує високі врожаї в несприятливих умовах

ФАО наводить 8 фактів про сімейні фермерські господарства у світі:

  • Понад 80% усіх фермерських господарств у світі мають площу менше 2 га.
  • Сімейні фермерські господарства займають близько 70–80% сільгоспугідь і виробляють понад 80% продовольства у світі у вартісному вираженні.
  • Жінки виконують майже 50% усіх сільгоспробіт, але обробляють тільки 15% угідь.
  • 90% рибалок – це дрібні оператори, на частку яких припадає половина промислового рибальства в країнах, що розвиваються.
  • До 500 млн тваринників покладаються на розведення домашньої худоби в якості засобів до існування.
  • Гірське господарство – це головним чином сімейне господарство.
  • До сімейних фермерських господарств належать також лісові громади. Близько 40% украй бідного сільського населення проживають у лісових і саванних районах.
  • Традиційні території корінних народів становлять до 22% земної поверхні світу, на яких зосереджено 80% біорізноманіття планети.

Landlord раніше повідомляв про те, що 2019–2028 роки Організація Об’єднаних Націй оголошує Десятиліттям сімейних фермерських господарств. ООН розробила загальний план дій, який надає міжнародній спільноті докладні рекомендації з надання підтримки сімейним фермерським господарствам.

Читайте також