Новини / Тваринництво     07 грудня 2019 15:02

Сільське господарство відповідає за 95% викидів аміаку: пошуки рішення проблеми

Агросектор відповідає за 95% викидів аміаку, які сприяють утворенню шкідливих вторинних твердих речовин. Три чверті його надходить із гною, а 20% – з неорганічних добрив. Рішення для скорочення викидів аміаку є, проте фермери стверджують, що не мають на них ні грошей, ні часу.

Про це повідомляє Euractiv.

За оцінками аудиторів, європейська політика щодо подолання викидів сільського господарства недостатня. Хоча рішення існують, фактори витрат і часу часто означають, що фермери не здатні їх реалізувати.

Читайте: Як працює органічне землеробство в Чехії: кейс біоферми Сасов

Способи скорочення викидів аміаку передбачають вдосконалені стратегії годівлі худоби, ефективніші способи використання добрив та закрите зберігання гною. Однак фермери стверджують, що не мають ні грошей, ні часу на ці рішення.

Не лише фінанси

«Ми всі хотіли б вести господарство стійко, але ціни часто навіть не покривають наші витрати і, звичайно, не покривають інвестиції», – заявила Доріс Летіна з Європейської ради молодих фермерів (CEJA) під час форуму «Чисте повітря» в Братиславі.

Вона стверджує, що фермерам слід скористатися більш простим доступом до ноу-хау щодо сталого землеробства, оскільки їм не вистачає часу на пошуки інформації.

Нульова емісія?

Доріс Летіні не подобаються розмови про те, що фермери – це «погані хлопці», які забруднюють повітря. Вона підкреслила, що люди, як правило, забувають, що фермери переконують їх, що слід менше їсти.

З цим погоджується і державний секретар міністерства сільського господарства Словаччини Габріель Циссай.

«Ми пообіцяли нашим людям здорову та дешеву їжу. Зростає кількість громадян ЄС, підвищується якість життя, тому нам потрібно все більше і більше їжі. Ми не можемо бути всі вегетаріанцями, і тваринництво все ще необхідне», – заявив він, додавши, що скептично ставиться до будь-яких цілей з нульовими викидами.

За його словами, викиди аміаку ніколи не можуть бути нульовими. Він вважає, що «рішення полягає в пошуку технології, яка могла б використовувати аміак до того, як той забруднить повітря».

Необхідний догляд

Сільське господарство посідає особливе становище в економіці ЄС. Міністр сільського господарства Австрії Марія Патек вважає, що держава має тиснути на агросектор щодо скорочення викидів.

Австрія впевнена, що деякі регуляторні заходи, швидше за все, необхідні. Іншими важливими кроками є підвищення обізнаності через доступ до навчання, національних та міжнародних досліджень, знань та найкращих практик.

В Австрії екологічне землеробство зміцнювалося за підтримки уряду. Проте країна підтвердила зростання викидів аміаку, попри постійні зусилля.

«Наше поголів’я великої рогатої худоби зменшується з 1990 року, але ця тенденція не привела до зменшення викидів аміаку», –  заявляє міністр.

Можливе пояснення  цього – зміна системи скотарства. Зараз більшість австрійських фермерів утримують тварин у відкритих приміщеннях, апелюючи високими стандартами добробуту тварин. Однак у результаті зростають викиди.

Не всі господарства однакові

Проблема забруднення повітря різна, якщо порівнювати малі та великі ферми.

«Важливо знати, що в Австрії є сільське господарство малого масштабу, це переважно сімейний бізнес. І цю структуру потрібно враховувати, коли ми говоримо про успішні способи скорочення викидів аміаку», – відзначає міністр.

Малі фермери досягають найбільших успіхів у скороченні викидів, за даними Patrick ten Brink від Європейського екологічного бюро (EBB).

Landlord раніше повідомляв про те, що новозеландські фермери платитимуть податок на викиди парникових газів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також