Новини    19 червня 2018 13:18

Сільгоспвиробники нарощують виробництво молока, господарства населення – скорочують


У червні ринок молока сировини в Україні дещо збалансувався: ціни на фермерську сировину перестали знижуватися, а перегляд цін для молока господарств населення відбувався тільки на початку місяця. Про це повідомляють аналітики «Інфагро».

За їх словами. ціна сирого молока в цьому календарному році досягла свого мінімуму.

«На початку 2018 Інфагро в своїх цінових прогнозах (щомісячний звіт з прогнозом цін) на основі молочних індексів прогнозувало на червень середню ціну молока сільгоспвиробників на рівні 8,20-8,40 грн / кг. Саме таку, 8,27 грн/кг, усереднену вартість фермерської сировини ми і спостерігаємо сьогодні», – кажуть аналітики.

В цілому ж, ціни молока сільгосппідприємств традиційно розкидані, товар закуповується і по 9,00 грн / кг, і по 7,60 грн / кг, залежно від якості, обсягу і регіону.

Сировина господарств населення в середині червня оцінюється в середньому по країні в 4,00 грн / кг.

«Офіційні цифри виробництва молока за п’ять місяців підтверджують усталені тренди: показник по категорії домогосподарств активно знижується і тягне загальний результат вниз, тим самим нівелюючи зростання виробництва в категорії сільгоспвиробників, причому зростання чимале», – наголосили фахівці.

Згідно з даними Держстату, з початку року в Україні вироблено 3,9 млн. тонн молока, що на 1,3% менше аналогічного періоду 2017 року. Зниження по господарствах населення становить -3% до минулого року, збільшення по сільгосппідприємствах +2,9%.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...