Новини / Кейси     06 березня 2020 14:35

Шеврон, моцарела та гауда: фермер з Волині виготовляє 15 видів сиру

Господар з села Хорлупи Ківерцівського району тримає сотню кіз. Сир продає різний: копчений в бочці на фруктових гілках, вимочений у вині та витриманий близько 8 місяців.

Ігор Савчук з села Хорлупи, що на Волині, володіє сотнею кіз. Це найбільше стадо у Волинській області. Також фермер займається виготовленням 15 видів сиру.

За словами Ігоря Савчука, спочатку він виготовляв лише бринзу. Далі стикнувся з занепадом – молоко віддавав на завод. Однак через певний період часу справи пішли вгору.

Читайте: Вирощують равликів з білої ікри: кейс господарів з Прикарпаття

Нині господар зі своєю дружиною два рази на тиждень возять сири власного виробництва на базар, виготовляють продукцію щодня. Серед сирів, якими торгує сім’я Савчуків: бринза, рікота, сулугуні, моцарела, качотта, гауда, голландський, рокфор із пліснявою, косички, шевроні навіть бринза з шоколадом.

Окрім цих видів, господарі займаються й виготовленням копчених сирів – коптять у спеціальній бочці на фруктових гілках, що додає сирам ексклюзивного аромату.

Савчуки також вимочують окремі види сиру у вині, а в деяких витримка близько 8 місяців. Як стверджує фермер, скуштувавши один раз його сиру, клієнти обов’язково повертаються.

Раніше Landlord розповідав, що господар з Івано-Франківщини виготовляє сири в черемші, кропиві та з пліснявою.

Джерело: Волинь Post

Читайте також