Новини / Політика     22 липня 2020 14:50

Росія не є надійним постачальником зерна – американські ЗМІ

Пандемія COVID-19 показала, наскільки ризиковано покладатися на РФ при імпорті зерна - консервативна преса США

Пандемія COVID-19 показала, наскільки ризиковано покладатися на РФ при імпорті зерна. Особливо в умовах, коли світова економіка все більше занурюється у нову структурну кризу. Про це повідомляє консервативний американський журнал The National Interest.

Так, кілька тижнів тому в Сибіру вперше за всю історію спостережень зафіксована температура 38°С. Швидке потепління викликало танення вічної мерзлоти, пошкодило будівельну інфраструктуру і навіть спричинило розлив нафти.

Незважаючи на апокаліптичну погоду в Сибіру, ​​РФ розглядає зміну клімату як позитивний чинник розвитку сільського хазяйства. Справа в тому, що Росія – одна з небагатьох країн, в яких більшість сценаріїв зміни клімату прогнозує збільшення площ орних земель. Отже, потепління може збільшити придатні для вирощування пшениці землі в РФ на 4,3 млн. км², у тому числі за рахунок Сибіру.

Уже зараз Росія є найбільшим в світі експортером пшениці і, як очікується, до 2028 р. країна контролюватиме п’яту частину світового експорту культури.

Читайте: КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ ВІД КОМПАНІЇ «МОЛ Україна» 

При цьому контроль РФ над такою великою частиною глобального ринку зерна не є запорукою стабільності поставок продовольства. Танення вічної мерзлоти зробило країну більш сприйнятливою до лісових пожеж, і посухи, ймовірно, стануть більш поширеними і сильнішими. У той час, як у зв’язку зі зміною клімату інші країни будуть покладатися на російське зерно, сама Росія відчуватиме негативний вплив кліматичних змін і обмежуватиме імпорт продовольства.

Пандемія коронавірусу показала, наскільки ризиковано покладатися на Росію при імпорті зерна. Незважаючи на попередження від ВООЗ та СОТ і значні запаси зерна на внутрішньому ринку, Росія ввела експортну квоту на такі важливі зернові культури, як пшениця, ячмінь і кукурудза. Квота негативно вплинула на найбільших імпортерів Росії  – Туреччину, Єгипет і Бангладеш, які є стратегічно важливими державами в своїх регіонах.

Ще більш тривожним є можливість того, що Росія використовуватиме своє збіжжя для політичного впливу на інші країни, чия продовольча нестабільність залишає їм мало варіантів вибору. Росія зарекомендувала себе досвідченим учасником гібридних воєн і вже продемонструвала всьому світу, як викопне паливо може стати потужним аргументом у «війні нового типу».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермерським господарствам планують надати 67 млн грн кредитів.

Фото: The National Interest

Читайте також