Новини / Рослинництво     18 лютого 2020 15:30

Що таке карантинний сертифікат і кому він потрібен – Вадим Чайковський

Вивезення насіння та рослинної продукції з карантинної зони в Україні, відповідно до чинного законодавства, потребує карантинного сертифікату. Якщо зона чиста, сертифікат для внутрішнього ринку не потрібен.

Про застосування карантинних сертифікатів розповів заступник директора департаменту – начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час «Насіннєвого форуму-2020». На форумі, який проходить сьогодні в Києві, працює кореспондент Landlord.

Карантинна зона – це зона, де наявні карантинні організми, які можуть заразити рослинницьку продукцію в інших регіонах. Якщо продукція чиста, карантинний сертифікат видається за результатами обстеження в період вегетації за результатами карантинного аналізу (фітосанітарної експертизи).

«Сертифікат потрібен на території України виключно у випадках, коли продукція вивозиться із зараженої зони», – підкреслив Вадим Чайковський.

Читайте: Порушення захисту рослин і карантину аграріям обійшлося в понад 100 тис. грн

Карантинний сертифікат видає державний фітосанітарний інспектор. Інспектори працюють в управліннях Держпродспоживслужби в областях.

Вадим Чайковський також наголосив, що у суб’єкти господарювання з’являється велика мотивація визнати свою зону вільною від карантинних організмів, механізм для цього теж існує.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні розробляють електронну фітосанітарну сертифікацію ePhyto, які спросять доступ на міжнародні ринки.

Читайте також

Матеріали по темі

Рослинництво        13 липня 2020 16:00

Світові ціни на пшеницю почали зростати

Рослинництво        13 липня 2020 12:50

В Україні вже зібрано більше 6,3 млн тон зерна

Рослинництво        18 червня 2020 10:01

Міра Лип: як ефективно вивести посіви зі стресу

Рослинництво        11 червня 2020 17:30

Сорго відроджує свою популярність

Рослинництво        10 червня 2020 16:05

Ціни на сою в Україні продовжують зниження