Новини / Кейси     03 жовтня 2019 10:41

Шафран із Херсонщини може здійснити прорив у лікуванні онкології

Шафран, який уже п’ять років вирощують на Херсонщині, може стати українським брендом на світовому ринку. Бо за своїми властивостями він кращий за іспанський. І до того ж, містить речовини, що можуть зробити прорив у лікуванні онкології.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

На Херсонщині зацвів шафран – одна з найкоштовніших у світі спецій, яку вже п’ять років вирощують в селі Любимівка Каховського району.  Поки що цінну рослину вирощують на невеликій площі в 5 гектарів. Однак, за якістю продукція фермерів Херсонщини значно краща за світові аналоги, розповідає Олег Демченко, засновник фермерського господарства.

«Ми впевнені, що український шафран може стати брендом на світовому ринку, а витяжки з нашого шафрану дозволять зробити прорив у лікуванні онкології», говорить Олег Демченко.

За словами фермера,  про високу якість херсонського шафрану говорять учені. Зокрема, дослідження в Національному фармацевтичному університеті міста Харкова показали, що у наданих із села Любимівка зразках, концентрація цінної речовини шафрану є в кілька разів більшою ніж у іспанському аналогу, який вважається найкращим у світі. Науковці фармацевтичного університету також співпрацюють зі своїми колегами з литовських університетів, де досліджують онкопротекторні властивості витяжки, отриманої з українського шафрану.

Читайте: В Україні стартував новий сезон виробництва цукру

А поки що фермерське господарство поширює власний досвід із вирощування пряної рослини. Охочих придбати посадковий матеріал не бракує.

«Якщо нам вдасться об’єднати зусилля всіх виробників шафрану і закумулювати партії 10-20 кілограмі, то буде економічна доцільність робити митні документи і виходити із спецією на експорт, – розповідає Віталій Шакало, керівник фермерського господарства “Шафран Любимівський”.

Нині ж український шафран користується попитом на внутрішньому ринку, спеції замовляють ресторани й просто торговці та домогосподарки. Також на Херсонщину прибуває чимало туристів із багатьох куточків України помилуватися неповторним видовищем, коли квітне шафран.

Landlord раніше повідомляв про те, як як завдяки нішевим культурам унікальне господарство «Шафран Любимівський» побудувало «маленьку Голландію» на Херсонщині.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також