Новини    31 жовтня 2022 19:56

Сезон шафрану на Волині добігає завершення

Врожайність шафрану визначатимуть під Новий рік

У волинському селищі Борочиче компанія Crocus Pro завершує сезон збору шафрану. Про це на своєму розповів засновник компанії Олег Демченко, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Збирати шафран ми розпочали 1 жовтня, зараз сезон йде до завершення. В третю хвилю цвітіння ми збираємо щодня орієнтовно 50 кг квітів. До грудня вони ще будуть з’являтися, але десь 1-2 кг з 4 га. Врожайність шафрану будемо визначати під Новий рік”, — зазначив Демченко.

Щоб зібрати один грам тичинок, потрібно більш ніж 200 квіток та більш ніж дві години ручної праці.

Нагадаємо, агро – це не просто робота, це творчість, мистецтво! Відому істину доводить своєю діяльністю унікальне господарство “Шафран Любимівський”, яке поєднало на херсонській землі красиве і корисне. Фермери вирощують оригінальні культури, отримують прибуток і розвивають свою місцевість.

Через війну в Україні сільські та фермерські господарства переорієнтовуються на повні цикли виробництва продукції рослинництва і тваринництва.

Українські підприємці планують й надалі розширювати та змінювати ринки збуту своєї продукції. Про такий намір заявила майже половина опитаних (47,6%). Серед ймовірних нових ринків збуту найчастіше називалися країни Європи, зокрема, Польща, Молдова, Німеччина, Болгарія, Румунія, Чехія, Англія, Ізраїль, а також США, Грузія та Індія.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...