Новини / Інтерв'ю     12 травня 2020 13:02

Сергій Міщенко: на кожному гектарі ми додатково отримали 4 ц соняшника та 10 ц кукурудзи

Про інноваційні технології мінерального живлення рослин в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів головний агроном ТОВ «ПКЗ-Агро» Сергій Міщенко

Сергій Міщенко працює на полях господарства, розташованого у Пирятинському районі Полтавської області, з 1988 року, здобувши за цей час неоціненний досвід. Декілька років тому «ПКЗ-Агро» отримало потужні інвестиції та почало набагато інтенсивніше розвиватися. Це дало змогу напрацьовувати власні по-справжньому ефективні технології вирощування.

«З огляду на кліматичні зміни працювати з кожним роком стає дедалі складніше. За останні 30 років ми зафіксували найнижчу кількість вологи — 340 мм. Продуктивних запасів практично немає», — розповідає головний агроном.

Тому, на його думку, зростає роль гербіцидів як факторів, що дають змогу мінімізувати втрати вологи культурними рослинами. У «ПКЗ-Агро» почали використовувати на соняшнику препарат Проман (метобромурон 500 г/л), який має відмінне співвідношення ціни та якості, не виявляючи післядії. Поступово головний агроном господарства включає до технології інші засоби захисту рослин лінійки IFAGRI.

Читайте: Микола Бабенко: з 2021 року нас очікує масове закриття неефективних свинокомплексів і молочних ферм.

Також у «ПКЗ-Агро» широко використовуються мінеральні добрива Rosier.

«За допомогою позакореневого внесення Розалік і Розасоль можна оперативно подолати ту чи іншу агрономічну проблему. У свою чергу застосування Росаферт забезпечує потужний старт рослин», — пояснює Сергій Міщенко.

За його словами, у складі Росаферт фосфор міститься у трьох формах, які відрізняються за інтенсивністю споживання кореневою системою рослин: моноамонійфосфат, монокальційфосфат і діамонійфосфат. Це дає змогу забезпечити пролонговане фосфорне живлення посівів — до 12 тижнів. У складі традиційних добрив фосфор перебуває в одній формі, яка діє до 3 тижнів.

Завдяки цьому на полях «ПКЗ-Агро» на соняшнику усереднена прибавка до врожайності становить 4 ц/га, на кукурудзі — до 10 ц/га.

Раніше Сергій Міщенко детально розповів про форвардні програми, якими користується господарство, і технології вирощування кукурудзи, соняшника та озимої пшениці у «ПКЗ-Агро».

Читайте також