Новини / Садівництво     03 серпня 2019 10:53

Секрети зрошення й обрізування найурожайнішого горіхового саду в Каліфорнії

Нестандартні методи у вирощуванні волоського горіха обрали садівники США: каліфорнійські горіхівники не обрізають сади, а в деяких із них навіть немає ні спринклерів, ні систем крапельного зрошування. І при цьому фермерам вдається досягти високої урожайності.

Про це повідомляє EastFruit.

ФАО та ЄБРР організували навчальну поїздку у США для грузинських садівників, під час якої вони змогли дізнатися про досвід фермерів Каліфорнії у вирощуванні волоського горіха. Один із садів просто вразив усіх учасників поїздки. Як сказав економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, «з нього не хотілося йти».

Читайте: Щоб отримати волоський горіх преміальної якості, потрібен завод за $2 млн – Андрій Ярмак

На представленому відео можна побачити величезні дерева, яким лише 11 років, просто обліплені горіхами! Учасники поїздки були здивовані тим, що вони змогли такими вирости за цей відносно короткий проміжок часу.

Фермери розкрили таємниці: сад не обрізають і поливають найдавнішим відомим людству методом – у борозни. При цьому борозни сформовані під час закладання саду: борознами фактично є міжряддя. Саме їх періодично заливають водою.

Власник саду розповів, що він почав збирати врожай горіха на 4-й рік після посадки, і вже тоді урожай перевищив 1,5 т з 1 га. На цей момент саду 11 років, і врожайність в ньому помітно вища, ніж середня у штаті.

Landlord раніше повідомляв про те, що науковці з UC Davis, провідного університету у світі з питань горіхівництва, дійшли висновку, що обрізування дерев – це ворог саду волоського горіха. Експериментальний сад без обрізування несподівано навіть для вчених дав 3 т горіха з 1 га.

 

Читайте також