Новини / Садівництво     30 липня 2019 13:57

3 тонни горіха з 1 га без зайвих зусиль: Андрій Ярмак розповів про вражаюче відкриття горіхівників США

Науковці з UC Davis, провідного університету у світі з питань горіхівництва, дійшли висновку, що обрізування дерев – це ворог саду волоського горіха. Експериментальний сад без обрізування несподівано навіть для вчених дав 3 т горіха з 1 га.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Після відвідування американських садів волоського горіха експерт зробив такі висновки:

1. Обрізування – це ворог саду волоського горіха.

2. Експериментальний сад без обрізування дав 3 тонни з гектара горіха. «Ну добре, в перший рік різали – залишили лідера, тому правильно називати «мінімальне обрізування» або формування крони, але все-таки…» – уточнює Андрій Ярмак.

Читайте: Авокадо і горіхова паста замість м’яса: сучасний підхід у харчуванні дітей – ФАО

3. Економія виявилася колосальною насамперед у затратах на робочу силу: просто немає обрізування і обрізувачів. «У принципі в саду взагалі немає ручної праці тепер», – наголошує експерт.

4. Завдяки відсутності обрізування сад швидше вступив у плодоношення і давав вищий урожай до виходу на повну врожайність, яка виявилася порівнянною з тим, що отримують у садах з інтенсивним обрізуванням. Якщо врахувати економію в затратах, то такий підхід «забезпечує швидше повернення на вкладені кошти! Ну і загальна сума повернення вища».

5. Інші цікаві особливості: зрошення – спринклери замість крапельного. Взагалі дуже багато використовують різних сенсорів для контролю за зрошенням.

6. Органічний горіх у США практично ніхто не вирощує. Запитання про це викликало подив американських горіхівників. Вони стверджують, що дуже складно забезпечити необхідний обсяг азоту.

7. Холодні ночі – гарантія високих врожаїв. Садівники США кажуть, що могли б отримувати понад 7–8 т з 1 га, якби ночі були ще прохолоднішими. Але волоський горіх вирощують саме там, де вже є нічна прохолода.

8. Схема загущеної  посадки не вітається.

«Але фермерам потрібно скоріше повертати кредити. Це створює проблеми після 14–15 років, оскільки тоді складніше контролювати шкідників і хвороби, знижується продуктивність, але це окупається вищою продуктивністю в перші 10 років», – пояснює Андрій Ярмак.

Каліфорнійські плантації волоського горіха експерт демонструє на відео:

Landlord раніше повідомляв про те, що на Вінниччині заклали тисячу гектарів волоського горіха.

Читайте також