Новини / Тваринництво     31 січня 2019 17:07

Саудівська Аравія забракувала бразильських курей. Українським фермерам відкрився новий ринок

Саудівська Аравія рекордно скоротила кількість поставників курятини з Бразилії. З 58 авторизованих бразильських підприємств саудити продовжили дозвіл на поставки птиці лише 25 підприємствам. Вони постачають 63% експортної птиці.

Про це повідомляє Reuters.

Причини скасування ліцензій для бразильських заводів не зазначалися. Вказали лише, що це сталося «з технічних причин».

«Наразі вживаються корективні дії для відновлення дозволів», – наголосили в бразильській асоціації з торгівлі м’ясом ABPA.

ЧитайтеУкраїні дозволили експортувати птицю та яйця до Сінгапуру

Саудівська Аравія здебільшого імпортувала курятину з Бразилії. Торік було куплено 433,5 тис. тонн курячих продуктів. Це – 11,8% бразильського експорту. Другою країною за кількістю поставок птиці був Китай – 400,9 тис. тонн було експортовано 2018-го. Також були закупки з України. Однак, як стверджують експерти, зараз перед українськими фермерами відкриваються нові можливості.

У світовому рейтингу експортерів курятини Україна торік піднялася на 6-те місце, обігнавши Росію і Канаду. Серед європейських країн Україна – в трійці головних експортерів птиці.

Як раніше повідомляв Landlord, посуха в ПАР може допомогти Україні стати лідером з експорту кукурудзи в Африку. Експортний потенціал українських зернових наразі вимірюється в 28 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також