Новини    02 листопада 2023 16:59

Сапери повернули в експлуатацію майже 180 тис. га сільгоспземель

У першу чергу розмінуванню підлягають, найменш забруднені землі з, зокрема, багаторічними насадженнями та на яких запланований посів овочевих і баштанних культур.

Піротехнічними підрозділами державних органів та неурядовими операторами у жовтні обстежено понад 22 тис. га земель сільгосппризначення. Лише за минулий тиждень сапери обстежили 4750 га сільгоспугідь, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Всього з початку року обстежено 234,76 тис. га земель, з яких майже 178 тис. га повернуто в господарську експлуатацію.

На початку року, коли ми розробляли план пріоритетного повернення найбільш цінних українських земель до господарської експлуатації, ми ставили собі амбітну мету — повернути аграріям цьогоріч до 165 тис. га. І вже сьогодні можна говорити, що ціль досягнута. Завдяки героїчній та напруженій роботі наших піротехніків повернуто в економічне використання майже 178 тис. га. Це землі, на яких за результатами обстеження не виявлено мін та вибухівки, або очищені та розміновані землі. Дуже потужний результат, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Одначе, пояснила, що далі буде складніше. Попереду обстеження та розмінування земель, зокрема з високою щільністю забруднення.

План пріоритетного повернення земель сільськогосподарського призначення передбачає першочергове обстеження, та у разі необхідності очищення та розмінування понад 470 тис. га сільгоспугідь. План передбачається реалізувати протягом чотирьох років. Землі обстежуються в порядку пріоритетності, зважаючи на щільність забруднення та економічну доцільність очищення. Остання своєю чергою залежить від виду культур, які заплановано засіяти на очищеній території.

У першу чергу розмінуванню підлягають, найменш забруднені землі з, зокрема, багаторічними насадженнями та на яких запланований посів овочевих і баштанних культур.

Нагадаємо, з початку 2023 року обстежено вже понад 225 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного повернення до господарської експлуатації.

В Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.

Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.

Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...