Новини / Політика     16 травня 2019 08:44

Забороненим російським добривам знайдуть заміну – Мінагрополітики

Вітчизняні аграрії забезпечені мінеральними добривами на 108%, і російським добривам підшукають заміну за кордоном, що суттєво не позначиться на ціні

Про це повідомляє на офіційному порталі Мінагрополітики.  За даними відомства, на середину травня сільгосппідприємства мали запаси у 1,1 млн тонн добрив, що й складає 108% до потреби.

«Рішення, яке було ініційоване Мінекономрозвитку щодо розширення переліку заборонених до ввозу на територію України товарів походженням з Росії, не відобразиться на подальшій ціновій ситуації щодо мінеральних добрив», – запевняють у Мінагрополітики. У відомстві при цьому посилаються на дані аналітиків ринку.

Читайте: Уряд заборонив ввозити з Росії добрива і сільгосппродукцію

Мінагрополітики також повідомляє, що за останні два роки український імпорт мінеральних добрив в Україну зазнав суттєвих змін: крім РФ, їх постачає низка європейських країн, а також країни Близького Сходу.  Тому російські добрива будуть замінені альтернативними з інших країн.

У Мінекономрозвитку назвали заборону на ввезення російських добрив відповіддю на санкції РФ проти українських товарів. Зокрема, як раніше повідомляв Landlord, низка українських агрокомпаній у санкційному списку РФ.

Читайте також

Матеріали по темі