Новини / Садівництво     25 квітня 2022 14:59

Садівників закликали надавати гуманітарну допомогу

Нині внутрішній ринок яблук  перебуває у межах "військової економіки".

Керівник компанії-експортера яблук USPA Fruit Володимир Гуржій закликав українських садівників надавати гуманітарну допомогу. За його спостереженнями, наприклад яблук в Україні ще дуже багато, та багато тих, хто потребує продовольчої допомоги. Він пообіцяв допомогти з організацією логістики та написав про це у своїй колонці на AgroTimes.

“Хотів би попросити виробників яблука, по можливості, брати участь у волонтерському русі: яблука все ще дуже багато, а в Україні є багато тих, хто потребує продовольчої допомоги. Ми допомагаємо в організації ланцюга постачання таких вантажів”, – зазначив Гуржій.

За його словами, нині внутрішній ринок яблук  перебуває у межах “військової економіки”. Логістика обмежена ліквідністю транспорту та географією поставок усередині країни, і дуже дорога, а деякі РЦ розбомблені.

Окрім цього, був ускладнений експорт, особливо на початку війни.

“Наразі усі учасники ринку й так перебувають у складній ситуації. Але вона контрольована. Ми продовжуємо виконувати взяті він зобов’язання, перезапускаємо експорт. Усі чекаємо на закінчення війни, боремося, хто на полі бою, хто в економічному форматі”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також