Новини / Садівництво     01 травня 2020 16:26

Садівник із Прикарпаття вирощує 20 сортів інжиру та картопляне дерево

Щирий мешканець Прикарпаття близько 30 років вирощує у себе на ділянці екзотику з інших широт.

Картопляне дерево – це відносно нове захоплення 60-річного Богдана Гаморака. Біля його хати ростуть рідкісні для нашого краю екзотичні ягідні та плодові культури: інжир, ківі, гранат, гумі, зизифус, актинідія, годжі, лавр, фейхоа, цитрусові, виноград. Тут можна зустріти й гриби шиїтакі.

Найулюбленіша культура землероба – інжир. Спочатку багато чого не виходило, адже фігове дерево прийшло до нас з південних, «гарячих» країн. Та тлумачанин доклав максимум зусиль, щоб інжиру було комфортно в наших кліматичних умовах.

«У моїй колекції близько 20 сортів інжиру. Для мене це вже не екзот», — каже Богдан Гаморак.

Добре знаний серед садоводів та виноградарів України, член клубу «Виноградарі Прикарпаття», мешканець Тлумача Богдан Гаморак близько 30 років вирощує екзотику у себе на ділянці.

Ділиться своїми навичками із колегами – професіоналами та аматорами — на своєму ютуб-каналі.

А ще в нього можна придбати різноманітні саджанці. Про кожен Богдан Гаморак дбає, як про рідну дитину. Вміє розповісти, як доглядати, чим підживлювати, бо має енциклопедичні знання про своє захоплення.

Читайте: У Житомирі відкрили смарт-теплицю вартістю у 1,3 млн гривень. Вона лише третя в Україні ВІДЕО

Виноградом пан Богдан професійно займається з 2004 року. Випробував сотні сортів та гібридних форм. Його виноград (а також й вино із нього) брав участь та перемагав у різноманітних конкурсах-виставках по всій Україні.

«Набуває популярності серед замовників саджанців і картопляне дерево. Ця рослина прикрасить найвишуканіший сад. Вона квітує безперервно ціле літо й осінь, стійка до хвороб та шкідників, проста у вирощуванні», — доводить пан Гаморак на власному досвіді.

Картопляне дерево — це багаторічна рослина висотою до 2 метрів із ніжними фіолетовими квіточками. Лише через схожість листків та квітів із картопляними вона й отримала свою назву. Картопляне дерево не плодоносить, а лише тішить око цвітом.

Джерело: ПІК

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як правильно вирощувати огірки-лимони: цікаві факти та поради.