Новини / Кейси     23 жовтня 2019 11:38

Ризик на мільйон або як подружжя Скорук заснувало власне господарство

Подружжя Скорук побудувало свій бізнес фактично з нуля. Їх господарство «Скорук А.В.» зародилося на початку буремних 90-х у Дніпропетровській області. З того часу власникам вдалося наростити земельний банк до 13 500 га й створити одне з найуспішніших підприємств у регіоні.

Landlord разом із компанією «Сингента» підготував проєкт «Я Берегиня. Надихаючі історії жінок і в полі, і в долі», що розповідає про жінок в агрогосподарствах, які досягли успіху на різних посадах.

Анатолій та Тамара Скорук усе життя були тісно пов’язані із сільським господарством. Анатолій Володимирович закінчив Дніпропетровський сільгоспінститут й постійно працював в аграрній галузі. Тамара Олексіївна після народження сина Максима також пішла працювати в агросферу — до лабораторії на елеватор.

Мріям подружжя про власну справу на землі вдалося здійснитися на початку 1990-х, коли їм запропонували в обробіток 50 га паїв.

«Коли почав розвалюватися Союз, чоловік приїхав і каже: «Дають землю». Я питаю: «Скільки?» — «50 гектарів». Я здивувалася: «У нас 8 соток городу, й ані ти, ані я не хочемо там працювати. Ти уявляєш, що таке 50 гектарів землі?»

Утім, чоловік запропонував подивитися. Ми приїздимо і бачимо: поле величезне, а у нас навіть техніки немає… А чоловік за своє: «Ні, давай візьмемо! Ну, давай спробуємо». І я його підтримала. Через два дні знову: «Треба трактор купити, кредит брати». А він коштує 300 000. Ще на ті гроші, коли колгоспи-мільйонери були!» — пригадує пані Тамара.

Читайте: Тетяна Щербина: як жіноча інтуїція допомагає в аграрному бізнесі

Для придбання необхідної техніки подружжя пішло на ризик, віддавши в заставу свою хату, автомобіль та батьківські будинки. Так у них з’явився перший гусеничний Т-150 і сівалка. Ще мільйон довелося позичити, аби закупити техніку для збору врожаю.

«Знову приходить він додому і каже: «А чим же будемо збирати врожай? Давай ще мільйон у кредит візьмемо»! Я питаю: «Що, ми тепер життя будемо під заставу віддавати?..» Позичили ми ще мільйон і за ці гроші придбали МАЗи, комбайн, металу набрали, будівельних плит… Минуло півроку, і зароблені гроші знецінилися. Однак у нас вже була база і було чим працювати на землі», — ділиться далі пані Тамара.

Час показав, що ризик сім’ї Скорук був виправданим, і нині успішне господарство має повагу конкурентів та любов місцевих жителів. Два підприємства «Скорук А.В.» та «Скорук М.А.» («Скорук М.А.» зареєстроване на сина Максима. — Landlord) мають у спільному обробітку 13 500 га, вирощуючи пшеницю, горох, соняшник та ріпак.

Нагадаємо, що у проєкті «Я Берегиня. Надихаючі історії жінок і в полі, і в долі» Landlord розповідає відверті історії про жінок в агросекторі, які досягають успіхів у цій нелегкій праці! Сильні та ніжні — вони серед нас.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також