Новини / Ринок землі     30 вересня 2024 15:26

Земля в Україні може подорожчати на 20% найближчими роками – міністр агрополітики


З моменту відкриття ринку землі в Україні у 2021 році її вартість зросла з 39 тис. грн за гектар до 46 тис. грн у 2024 році.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

За прогнозами, у найближчі роки вартість землі може підвищитися приблизно на 20%.

“Ринок землі поступово набуває комерційної привабливості. У 2021 році спостерігалася обережність. У перший рік відкриття ринку змінили власника 74 392 земельні ділянки – 178 344 га. У 2024 році відчужено 193 560 ділянок, або майже 400 000 га. Цей рівень волатильності та ліквідності ринку дає змогу сказати, що земельна реформа відбулася”, – заявив міністр аграрної політики Микола Коваль.

Міністр також нагадав, що з 1 жовтня на платформі “Прозорро.Продажі” стартують перші аукціони з оренди державних земель. У рамках програми “Земельний банк” можна буде орендувати земельні ділянки різних площ — починаючи від 2 гектарів. Найбільша ділянка — 3969 га — розташована у Кіровоградській області.

17 вересня Фонд державного майна презентував проєкт “Земельний банк”, що має на меті трансформувати ринок державних сільськогосподарських земель. До кінця року буде передано в оренду 1905 земельних ділянок загальною площею близько 100 тис. га. Очікуваний дохід від оренди першого пулу ділянок може сягнути 1 млрд грн.

Також було презентовано інтерактивну мапу земельних ділянок, яка доступна в онлайн-режимі.

Ринок землі в Україні

Ринок сільськогосподарських земель в Україні було відкрито в липні 2021 року. На першому етапі право купувати сільгоспземлі отримали лише фізичні особи, які є громадянами України. Вони можуть придбати до 100 гектарів землі.

З 1 січня 2024 року в Україні почав діяти другий етап земельної реформи, що дозволив юридичним особам купувати сільськогосподарські землі з обмеженням до 10 тис. га в одні руки. Ліміт на придбання землі для фізичних осіб також збільшено до 10 тис. га.

Новини за темою:  Рекордний лот "Земельного банку": 4 тисячі га орендовано за 1,1 млрд гривень на рік

Водночас продаж державних і комунальних сільськогосподарських земель, як і продаж іноземцям, залишається під забороною. Переважне право купівлі ділянки належить її орендарю, а мінімальна вартість землі не може бути нижчою від її нормативно-грошової оцінки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також