Новини / Ринок землі     01 березня 2024 15:15

Як приватизувати город під час війни: пояснення юриста


Під час дії воєнного стану забороняється безоплатна передача земель, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою та розроблення такої документації. Однак це стосується не всіх земельних ділянок.

Про це повідомляє Земельний фонд України.

На сьогодні дозволена приватизація в таких випадках:

  • якщо на земельній ділянці є обʼєкти нерухомості, які знаходяться у Вашій власності.
  • приватизація всіх земельних ділянок, які надавалися у користування до 01 січня 2002 року.

Окрім цього, заборона на безоплатну передачу земель не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

На решту випадків безоплатної передачі земель державної, комунальної власності у приватну власність в межах норм, зазначених у статті 121 Земельного кодексу України, – діє заборона.

Читайте також: За які землі та нерухомість можна не сплачувати податки у воєнний час: роз’яснення

Оскільки в більшості випадків під “городом” мається на увазі земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства, то під час дії воєнного стану діє заборона.

Якщо мається на увазі земельна ділянка біля житлового будинку, яка має використовуватися для експлуатації та обслуговування будинку, то така ділянка може бути приватизована за наявності документів на будинок.

Також частиною 2 статті 134 Земельного кодексу визначено, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі, зокрема: передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.

Відповідно до статті 36 Земельного кодексу громадянам або їх об’єднанням із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва.

Тому під час дії воєнного стану Ви можете орендувати земельну ділянку для городництва площею не більше 0,6 гектара.

Новини за темою:  Земля в Україні подорожчала вдвічі: які регіони б’ють рекорди та що чекає на ринку

Нагадаємо, парламентарі спростили процедуру зміни цільового призначення землі для об’єктів промисловості й енергетики. Ухвалений документ прибирає корупційні ризики, і тепер інвестору не треба буде витрачати тривалий час на очікування, бюрократію та “годування” різних посадовців.

Самочинне будівництво нерухомого майна особою, яка не є власником земельної ділянки, слід розглядати як порушення прав власника відповідної земельної ділянки. Як захистити землю від самовільного будівництва, читайте тут.

Про те, як достроково припинити договір оренди землі, читайте у нашому матеріалі тут.

Самочинне будівництво нерухомого майна особою, яка не є власником земельної ділянки, слід розглядати як порушення прав власника відповідної земельної ділянки. Як захистити землю від самовільного будівництва, читайте тут.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також