Новини / Ринок землі     04 лютого 2025 13:21

Суборендарі державних земель зобов’язані виготовити агрохімічні паспорти для контролю стану ґрунтів


Суборендарі державних земель в Україні тепер зобов’язані виготовити агрохімічні паспорти для орендованих ділянок. Цей документ дозволить контролювати стан ґрунтів, визначати рівень їхньої родючості та запобігати деградації.

Про це повідомило ТОВ «Державний земельний банк» на своїй сторінці у Facebook, пише АПК-Інформ.

Суборендарі державних земель в Україні тепер зобов’язані виготовити агрохімічні паспорти для орендованих ділянок. Цей документ фіксує стан ґрунту, його склад та надає рекомендації щодо правильного догляду за землею. Агрохімічний паспорт дозволяє визначити необхідні заходи для покращення стану ґрунту, порівняти початковий та поточний стан землі за рівнем поживних речовин, оцінити рівень забруднення токсичними речовинами, запобігти деградації ґрунтів та визначити найефективніші методи їх використання.

«Звертаємо увагу, що створення агрохімічного паспорта є не лише важливим кроком для підтримки ґрунтів у належному стані та контролю якості землі, але й обов’язковою умовою виконання договорів», – підкреслюється у повідомленні.

Для початку процедури кожен суборендар отримає офіційний лист від державного оператора з роз’ясненням щодо виготовлення агрохімічного паспорта. Перший крок – це створення стартового агрохімічного паспорта ґрунту на етапі, коли жодні добрива ще не були внесені. Цей документ дозволить зафіксувати поточний стан ґрунту та забезпечити можливість його порівняння в майбутньому.

Замовлення та проведення аналізів ґрунту здійснюється у спеціалізованих установах та сертифікованих лабораторіях. Через 14 років, коли закінчиться термін суборенди, потрібно буде порівняти стан ґрунту на початку та наприкінці договору. Також передбачається періодичний контроль раз на 5 років для оцінки змін у складі ґрунту.

«Через 14 років, коли закінчиться термін суборенди, потрібно буде порівняти стан ґрунту на початку та наприкінці договору. Також передбачається періодичний контроль раз на 5 років для оцінки змін у складі ґрунту», – наголосив генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський.

Ця ініціатива спрямована на забезпечення сталого використання земельних ресурсів, збереження їхньої родючості та запобігання деградації ґрунтів. Вона також дозволить суборендарям ефективніше планувати використання земельних ділянок та забезпечувати їхню довготривалу продуктивність.

Новини за темою:  Земля в Україні подорожчала вдвічі: які регіони б’ють рекорди та що чекає на ринку
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також