Новини / Ринок землі     09 березня 2024 17:18

Чи можуть іноземці успадкувати землю сільськогосподарського призначення в Україні: пояснення юриста


Єдиною підставою, за якої громадяни іноземних держав та особи без громадянства можуть набувати право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є спадкування.

Про це повідомляє Земельний фонд України.

Проте, навіть і в цьому випадку через ч. 4 ст. 81 Земельного кодексу України іноземці та особи без громадянства зобов’язанні відчужити такі земельні ділянки протягом року.

У разі якщо відповідно до закону власник земельної ділянки зобов’язаний відчужити її протягом певного строку і земельна ділянка не була відчужена ним протягом такого строку, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.

Позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. Конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах. Ціна проданої на земельних торгах земельної ділянки, за вирахуванням витрат, пов’язаних з її продажем, виплачується її колишньому власнику.

Читайте також: Огляд земельного законодавства

Процедура оформлення спадкування (у т. ч. земельної ділянки) іноземцями та особами без громадянства не відрізняється від процедури спадкування, визначеної для громадян України.

Після отримання свідоцтва спадкоємцю необхідно зареєструвати свої права на успадковане майно.Підтвердженням державної реєстрації права власності на земельну ділянку — є Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Отже, відлік річного строку для добровільного відчуження земельної ділянки починається з дати отримання Витягу.

Читайте також: За які землі та нерухомість можна не сплачувати податки у воєнний час: роз’яснення

Нагадаємо, парламентарі спростили процедуру зміни цільового призначення землі для об’єктів промисловості й енергетики. Ухвалений документ прибирає корупційні ризики, і тепер інвестору не треба буде витрачати тривалий час на очікування, бюрократію та “годування” різних посадовців.

Новини за темою:  Земельний банк" провів рекордні торги: ділянка на Сумщині стала найдорожчим лотом

Самочинне будівництво нерухомого майна особою, яка не є власником земельної ділянки, слід розглядати як порушення прав власника відповідної земельної ділянки. Як захистити землю від самовільного будівництва, читайте тут.

Про те, як достроково припинити договір оренди землі, читайте у нашому матеріалі тут.

Самочинне будівництво нерухомого майна особою, яка не є власником земельної ділянки, слід розглядати як порушення прав власника відповідної земельної ділянки. Як захистити землю від самовільного будівництва, читайте тут.

Під час дії воєнного стану забороняється безоплатна передача земель, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою та розроблення такої документації. Однак це стосується не всіх земельних ділянок.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також