Новини / Фінанси     18 листопада 2019 12:30

4 елементи, які забезпечать обіцяне зростання економіки – Оксана Маркарова

У найближчі 5 років уряд Олексія Гончарука обіцяє Україні зростання економіки 5−7% на рік. Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає це завдання складним, але досяжним, називаючи 4 умови для забезпечення зростання ВВП: ринок землі, інвестиції, приватизація, розвиток інфраструктури.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

За словами Оксани Маркарової, в Україні є резерви для економічного зростання, оскільки ще не використано навіть «стандартні рецепти».

«Наприклад, відсутність ринку землі серйозно стримує інвестиції в землю, як наслідок – гальмує продуктивність сільського господарства», – пояснює міністр.

Оксана Маркарова назвала 4 умови для забезпечення зростання ВВП в Україні:

  • відкриття ринку землі;
  • інвестиції в українську економіку;
  • приватизація державних підприємств;
  • розвиток інфраструктури завдяки концесійним проєктам.

Читайте: Яким має бути аграрій: цитати з агроісторій Landlord

Міністр відзначила, що закон про концесію вже ухвалено, а от прямі інвестиції в країну все ще стримує відсутність судової реформи та реформи правоохоронних органів.

Земельна реформа

Внесок земельної реформи в економічне зростання країни Оксана Маркарова оцінює як «додаткові 2% зростання ВВП і більше». Проте міністр зауважує, що значення запланованих змін у земельному законодавстві значно ширше.

«Але я б не зводила все до питання, скільки дасть бюджету ця реформа. Нам набагато важливіше покинути клуб із тих п’яти країн світу, де досі землю не можна продавати, серед яких, наприклад, Північна Корея», – наголосила міністр фінансів.

Сама Оксана Маркарова виступає за ліберальний ринок землі й закликає прихильників ліберального законопроєкту до публічної активності на підтримку цієї моделі земельної реформи.

Landlord раніше повідомляв про те, що міністр фінансів Оксана Маркарова ставить під сумнів держпідтримку фермерів, вважаючи, що оскільки протягом двох останніх років кошти, заплановані в бюджеті на програми підтримки аграріїв, не використовувалися повною мірою, це означає, що ринок їх не потребує.

Читайте також