Новини / Ринок землі     18 лютого 2019 13:33

Ринок землі не запрацює. Гройсман назвав причину

Цього року парламент не прийме закон про обіг сільськогосподарських земель. Депутатам не вистачить голосів. Річ у тім, що народні обранці не хочуть напередодні виборів брати на себе відповідальність за проведення такої важливої реформи.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю виданню «Ліга.Net».

На його думку, тема про ринок землі дуже зручна для маніпуляцій на страхах населення. Тому перед впровадженням реформи про всі моменти необхідно поговорити з громадянами, пояснити всі шляхи та надати інформацію про доступні можливості.

ЧитайтеРинок землі, держдотації та боротьба з рейдерством – що обіцяють аграріям кандидати в президенти

Водночас, сам Володимир Гройсман підтримує продаж земель. Єдина умова – чіткі правила.

«Має бути обмежена площа володіння угіддями – до 200 га на людину та 200 га на одне підприємство. Володіти можуть тільки українці. Купувати – винятково аграрії, а не великі корпорації», – зазначив очільник уряду.

За його словами, при введенні в продаж земель має бути наданий пріоритет малому та середньому агробізнесу. Для цього уряд напрацював з міжнародними фондами програми здешевлення позик. Тоді фермери зможуть викупити власну землю.

«Тільки за таких умов земельний ринок буде активним і правильним. Адже це недопустимо, якщо левову частку наділів отримають тільки пару агрохолдингів», – додав Гройсман.

Як раніше повідомляв Landlord, Всеукраїнська аграрна рада презентувала власну дорожну карту для встановлення ринку землі. Головними умовами для початку продажу угідь експерти назвали кадастрову мапу, інвентаризацію резервних земель та наповнення реєстру майнових прав.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також