Новини / Трейдинг     14 лютого 2019 11:58

Румунія, Франція та США – експерти назвали головних аграрних конкурентів України

Світові торговельні війни, які активізувалися 2018-го, призводять до суттєвих змін на експортних ринках. Через зменшення закупівель американської сої та іншої продукції Китаєм Україна отримала нові можливості для реалізації власної агропродукції. Водночас, серйозними конкурентами все ще лишаються Румунія, Франція та Сполучені Штати.

Про це заявила Олена Нероба, директор департаменту аналітики «Marcopolo Commodities», повідомляє УЗА.

Україна може конкурувати зі США у сфері поставок кукурудзи. З Францією – за єгипетський ринок пшениці. Адже Єгипет припинив купувати зерно в Російської Федерації та переорієнтувався на європейців.

Крім того, через бойкот Китаєм американських бобових, українські фермери можуть збільшити експорт сої на азійські ринки.

ЧитайтеБразилія за рік збільшила експорт сої на 70%. У США відібрано пальму першості – Карен Браун

Конкурентом для України також лишається Румунія.

«Однак, у випадку, якщо фітосанітарні служби країн домовляться між собою про узгодження норм щодо експортованої продукції, то ми зможемо посунути навіть і Індонезію», – заявила Олена Нероба.

Аби посилити позиції на експортних ринках, Нероба радить українським виробникам зробити прогнози щодо потенційного попиту, аби спланувати майбутні врожаї та оптимізувати логістику. Крім того, важливе значення має дослідження нових ринків – особливостей ведення бізнесу, співпраці з держструктурами тощо.

Як раніше повідомляв Landlord, Міністерство сільського господарства США в лютому переглянуло прогноз експорту зернових з України на 2018–2019 МР. Порівняно з грудневим прогнозом показник експорту української кукурудзи збільшено на 0,5 млн т, а ячменю і сої – зменшено відповідно на 0,3 та 0,13 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також