Новини / Рослинництво     12 травня 2024 11:38

Попри добру зимівлю ріпаку та пшениці погода може змінити обсяги врожаю


Генеральний директор ТОВ “ТАС Агро”, Олег Заплетнюк, оцінює сезон 2024 року як задовільний, проте відносно врожаю ще рано говорити.

За словами керівника компанії, культури виглядають переважно добре, зокрема, пшениця та ріпак. Він зауважив, що хоча тепло вплинуло на розвиток ріпаку, наразі вони в хорошому стані, додав AgroPortal.ua.

До того ж на пшениці проведено необхідні заходи, такі як азотне живлення та боронування. Щодо соняшнику, він виріс на усій площі, але щодо кукурудзи та сої ще рано робити висновки.

Аналіз ґрунтів показав наявність вологи на відповідному рівні, що є позитивним знаком.

Однак, згідно з Олегом Заплетнюком, для пшениці ще потрібно зробити певні зусилля, тоді як ріпак обіцяє бути успішним, якщо не буде аномальної погоди.

Нагадаємо, Європейська комісія скоригувала свої очікування щодо врожаю м’якої пшениці в ЄС на 2024/25 маркетинговий рік, знизивши їх з попередніх 120,8 мільйона тонн до 120,2 мільйона тонн через несподіване скорочення посівних площ.

У першому кварталі 2024 року глобальні ціни на пшеницю та кукурудзу досягли трирічного мінімуму і продовжили знижуватися в квітні, як показують дані Світового банку, за інформацією від GrainTrade.

Великі обсяги пропозицій зі США та Росії, а також збільшення експорту від провідних країн-виробників впливають на зерновий ринок. Проте очікується, що у наступному сезоні зростання виробництва буде збалансоване зростаючим споживанням.

У порівнянні з попереднім кварталом та першим кварталом 2023 року, світові ціни на кукурудзу та пшеницю впали на 11% і 4% відповідно, а відносно першого кварталу 2023 року – на 30% і 25%. За даними ФАО, у березні ціни на американську кукурудзу знизилися на 33% до 190,6 долара за тонну, а на пшеницю – на 25%, до 274,3 долара за тонну.

Новини за темою:  Соя дешевша за кукурудзу: аналітики прогнозують різке зростання цін на ринку

У квітні ціни продовжили падати через збільшення пропозицій та експорту. Значні урожаї в США, ЄС та Росії посилюють конкуренцію на міжнародному ринку.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також