Новини    15 липня 2022 23:14

Російські окупанти вивезли з України зерна та олії більш ніж на $600 млн — KSE

За оцінками KSE загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві наразі становить $27,6 млрд

Загальна вартість викрадених росією в України зернових, олійних культур та олії з початку вторгнення становить понад $600 млн.

Про це повідомив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер.

“Ми бачимо все більше доказів того, що рф краде наше зерно з окупованих регіонів України: з Херсонської області, із Запорізької області. Орієнтовна вартість цього вкраденого зерна та олійних культур — понад 600 мільйонів доларів США”, — заявив Нейтер під час конференції “100 днів із вторгнення рф: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки та сільськогосподарських ринків у світі”.

Наразі загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві, за оцінками KSE, становить $27,6 млрд.

  •  непрямі втрати через морську блокаду українських портів ($11,9 млрд);
  • зниження виробництва ($9,6 млрд);
  • незібрані озимі культури ($1,4 млрд);
  • знищена техніка ($926 млн).

“Якщо зерно не експортуватиметься, ми побачимо серйозні зміни в структурі нашого агровиробництва та аграрного сектору загалом. Виробники переорієнтуються на інші культури. Виробництво соняшнику, пшениці, кукурудзи та ячменю впаде до задоволення лише внутрішнього попиту, в рази меншого за попит на світовому ринку, який український аграрний сектор задовольняв досі”, – додала керівниця KSE Агроцентру, Марія Богонос.

Нагадаємо, згідно з аналітикою “Огляду збитків від війни в сільському господарстві України”, підготовленої командою Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, сума втрат нанесений сільгосп галузі станом на середину червня склала $4,29 млрд.

Раніше повідомлялось, в Україні завершується сезон полуниці садової.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...