Новини / Логістика     31 травня 2022 17:30

Росіяни скоро почнуть викрадати озиму пшеницю нового врожаю – Висоцький

Міжнародні партнери України вже повідомили, що була спроба реалізувати це зерно в Єгипті та Лівані, але вони відмовився купувати крадене.

Нещодавно опубліковані знімки американської аерокосмічної компанії Maxar Technologies, які фіксують, як українське зерно вантажиться на два російські кораблі. Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в етері телеканалу ICTV розповів, яка інформація надходить з окупованих територій, та в які країни росія уже спробувала реалізувати награбоване українське збіжжя, передає пресслужба Мінагрополітики.

“Джерелом інформації щодо фактів перевантаження і переміщення вкраденого зерна з України є перш за все супутникові знімки. Разом з тим, відповідно до інформації з регіонів, зокрема від елеваторів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, уже зафіксовано, що близько півмільйона тонн зерна вкрадено. Це відбувається в усіх тимчасово окупованих областях – Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій. Зерно спрямовується або на територію росії, перш за все з Харківської, Донецької, Луганської областей, або  на територію Криму з Запорізької та Херсонської областей”, – зазначив Висоцький.

За його словами, міжнародні партнери України вже повідомили, що була спроба реалізувати це зерно в Єгипті та Лівані, але вони відмовився купувати крадене. Потім супутникові знімки зафіксували перебування кораблів окупанта з українським зерном у Сирії.

Агресор, на думку Висоцького, не погребує відбирати й вже новий врожай. Адже на нині тимчасово окупованих територіях є значна частина посівів в сівозміні озимої пшениці. Наші фермери її успішно посіяли в мирний час восени 2021 року, і вона зараз в хорошому вегетаційному стані.

“Ми надіємося, що до початку збору, який у південних регіонах розпочнеться буквально за декілька тижнів, все-таки вдасться перемогти і деокупувати ці території, бо за інших обставин поведінка окупантів вказує на високу ймовірність просто прямих крадіжок цього збіжжя”, – переконаний перший заступник міністра.

Нагадаємо, станом на 30 травня Україна експортувала понад 46,9 млн тонн зернових та зернобобових, з них у травні — 1,06 м тонн, інформує пресслужба Міністерства аграрної політики України з посиланням на дані Державної митної служби.

Весняна посівна в умовах війни закінчується і вже можна робити оцінки по потенційному врожаю 2022 року. Про це зазначається в аналізі асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Згідно з травневими прогнозами USDA, в сезоні-2022/23 Україна також увійде в першій 10 світових виробників основних зернових культур, але її частка в сукупному виробництві може знизитись з 4% до 2%, що в першу чергу буде пов’язано зі скороченням посівних площ під зерновими шляхом унеможливлення проведення повноцінної посівної кампанії на територіях, де відбуваються активні бойові дії.

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також